Jak koronavirus dopadá na média, marketing a maloobchod v Česku? Čtěte ve speciální příloze.

Po Kazmovi hraje v dopravní kampani i jeho holka

Andrea Kalousová v dalším spotu České kanceláře pojistitelů ztvárnila studentku medicíny.

Loni v Česku za volantem kvůli nehodám z nepozornosti zemřelo 65 lidí. Na novodobý negativní fenomén upozorňuje další video preventivně-bezpečnostní kampaně Hlavně bezpečně. Jednu z hlavních rolí si v něm zahrála Andrea Kalousová, přítelkyně Kamila Bartoška alias Kazmy, který nedávno poukazoval na problematiku zastavení u dopravních nehod. Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů a pracuje na něm agentura Medialist Ondřeje Křivky, Michala Paciny, Josefa Koukolíčka a Tomáše Kačeny.

Nový spot filmového režiséra Dana Pánka, poukazuje zejména na důsledky používání mobilního telefonu za volantem. „Počet nehod, které zavinili řidiči motorových vozidel nedostatečným věnováním se řízení vozidla, za prvních devět měsíců roku 2018 dosáhl počtu skoro 13.000. Zásadní podíl na tom mělo právě používání mobilního telefonu. Přes veškerá usnadnění, která nám mobilní telefony přinášejí, je zkrátka neslučitelné používat je za jízdy pro psaní textových zpráv nebo dokonce fotografování a věnovat se zároveň stoprocentně řízení,“ řekl Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

V klipu kromě Kalousové hraje i mladý Patrik Černoch. Oba jsou zástupci generace do 30 let, která je nejrizikovější skupinou v používání mobilu za volantem. „Je důležité oslovit především mladé řidiče a řidičky, kteří s mobilem vyrůstali a je pro ně už přirozenou součástí života. Je důležité připomínat, jak je zásadní při řízení mobilní telefon odkládat,“ míní Matoušek.

Hlavní fáze projektu Hlavně bezpečně odstartovala letos v květnu se spuštěním webu a potrvá do ledna 2019. V rámci kampaně už vyšel klip Nebe, který též režíroval Pánek, proběhla spolupráce s hudebníky Kapitánem Demo (klip Machoparking) či Jonášem Čumrikem alias Johny Machettem (klip Pro tvůj flex) a vyšel speciální tematický díl ze satirických videí ženského tria 3v1.

Rande - Hlavně bezpečně

  • Značka: Česká kancelář pojistitelů
  • Klient: Česká kancelář pojistitelů
  • Agentura: Medialist
  • Mediamix: online
  • Režie: Dan Pánek
  • Trvání: květen 2018 až leden 2019