Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Po Plzni spustil operátor RTI cz digitální rádio v jižních Čechách

Z Českých Budějovic začala firma digitálně vysílat Rádio Proglas, přijímat ho může až 145 tisíc lidí.

Firma RTI cz Václava Ježka odstartovala 21. ledna pravidelné digitální rozhlasové vysílání v Jihočeském kraji, z vysílače v Českých Budějovicích, v systému DAB+ v pásmu L na vysílacím kanálu LD. Šíří z něj signál křesťanského Rádia Proglas, teoreticky jej může přijímat 145 tisíc obyvatel.

Pravidelné digitální rozhlasové vysílání zahájila už 11. ledna v Plzeňském kraji, z vysílače v Plzni, rovněž Proglasu, teoreticky pro 246 tisíc lidí.

Pokrytí digitálním signálem operátora RTI cz

Pokrytí digitálním signálem operátora RTI cz

RTI cz už provozuje 53 analogových rozhlasových vysílačů, převážně v západních Čechách. Předloni získala od ČTÚ licence na regionální sítě digitálního rozhlasu v Plzeňském, Karlovarském, Jihočeském kraji a Praze.