Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Po roce Nova vrací na obrazovku premiérové díly svého seriálu Kriminálka Anděl

První sérii uvedla televize na podzim 2008, s průměrnou sledovaností 1,8 milionu diváků na díl.

Počínaje dnešním večerem se televize Nova rozhodla nasadit další díly seriálu Kriminálka Anděl, které si dlouho šetřila. Jsou pokračováním druhé řady. Tu Nova začala vysílat loni na jaře, po šesti pokračováních v půli dubna 2010 ale místo nových dílů uváděla ty už předtím odvysílané.

Teprve dnes, po roce, Nova divákům opět nabízí “jeden ze svých klenotů vlastní tvorby”, jak napsala do tiskové zprávy.

Produkovat a vysílat původní nákladné seriály je pro komerční televizi nejdražší. Návrat Kriminálky Anděl tak může znamenat dvě věci: Nova buď věří, že po krizi je z nejhoršího venku, příjmy z reklamy porostou a díky tomu se jí peníze vložené do seriálu vrátí. Anebo tak optimistická není, ale chce pomoci svému podílu na sledovanosti, která je pod loňským průměrem.

První sérii příběhů “smíchovské mordparty” uvedla televize na podzim 2008, s průměrnou sledovaností 1,8 milionu diváků na díl. Takových výsledků dnes kromě zpravodajství dosahuje jen Ordinace v růžové zahradě, každý další pořad má přinejmenším o několik set tisíc diváků míň.

Kriminálku Anděl nasazuje Nova na pondělky do času 21.15. Bude tak konkurovat jedn z jarních novinek televize Prima, show Farmář hledá ženu, točené podle zahraniční licence. Ta zatím sledovaností neoslňuje – nepatří k nejsledovanějším pořadům stanice, tím méně, že by se dostávala mezi top 10 nejsledovanějších pořadů týdne.