Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Po tureckém seriálu sáhla i Prima. Dá ho na kanál pro ženy

Ezel Prima představuje jako „výpravné kriminální drama o lásce a přátelství, zradě a pomstě“.

Hrdinové výpravného kriminálního dramatu o lásce a přátelství, zradě a pomstě

Hrdinové ‚výpravného kriminálního dramatu o lásce a přátelství, zradě a pomstě‘

Také dvojka českého televizního trhu hodlá zkusit štěstí s tureckou produkcí. Po Tisíci a jedné noci na Nově budou mít zdejší diváci a divačky možnost vidět další turecký seriál Ezel.

Prima jej představuje jako „lahůdku, která vnesla naprosto nový pohled na produkci této hranice mezi Evropou a Asií“. Věří, že se před českým publikem nespálí jako její největší konkurence. Připomíná, že respektovaná databáze IMDB.com hodnotí seriál 87 % ze sta.

Tisíc a jedna noc byla romantická telenovela, Ezel Prima představuje jako „výpravné kriminální drama o lásce a přátelství, zradě a pomstě“, jeho děj se odehrává v Istanbulu. Natáčel se v letech 2009 a 2010. První z 33 epizod první série poběží premiérově na kanálu Prima Love příští sobotu 20. srpna v půl páté odpoledne.

„Ezel měl v Turecku nevídaný úspěch. Když měl v říjnu 2009 premiéru, sledovalo ho více než 13 milionů diváků a své publikum si udržel,“ tvrdí Prima. Sledovalo ho údajně 14 % Turků, podíl na sledovanosti činil až 34 %.

„I když jsou mobilní čísla hlavních postav seriálu vymyšlená, Turci na ně pořád volají, případně si některá chtějí nechat jako svoje,“ dává příklad.

Nutno dodat, že po počátečním fiasku se zařazením do hlavního vysílacího času dělá Tisíc a jedna noc Nově solidní čísla v podvečer. Zvláště po prázdninách, kdy ji vysílá mezi půl sedmou a půl osmou, vždy dva díly.

Konkrétně minulý týden obsadily epizody Tisíce a jedné noci v top 10 nejsledovanějších nezpravodajských pořadů v ČR celých pět příček. Průměrně je sledovalo 10 % populace, tedy zhruba 850 tisíc lidí.