„Pochopit sportovní projekt Magnesie je dřina“

Fond Magnesie opět zapojil Ondřeje Vetchého a rozdává sportovcům milion korun, kati ho zvolili jako vítěze. Gott prý k Bernardu nepasuje, Lidl s vínem připomněl Vašuta a propadl.

Ve spolupráci s časopisem MarketingSalesMedia přinášíme pravidelné týdenní hodnocení českých kampaní, hodnocení od těch nejpovolanějších - samotných kreativců, stratégů a klientů tuzemského reklamního průmyslu.

Reklamní katovna: pořadí za 45. týden 2016

 1. Symbio Digital: Magnesia Go (46 %)
  značka: Magnesia, klient: Karlovarské minerální vody
 2. Na život! / Karel Gott (39 %)
  značka: Vánoční edice Bernard, klient: Pivovar Bernard
 3. Leo Burnett: Birell osvěží tvoje zážitky (37 %)
  značka: Birell, klient: Plzeňský Prazdroj
 4. Mark BBDO: Pickwick zahřeje nejen vaše tělo, ale i duši (31 %)
  značka: Pickwick, klient: Douve Egberts
 5. Vlastní tvorba: Moravská vína v Lidlu / Marek Vašut (28 %)
  značka, klient: Lidl

S nabídkou hodnotit obesíláme přes 30 tuzemských kreativců, stratégů a zástupců klientů. Tentokrát hodnotilo 8 katů. Na škále od 0 do 100 %, odstupňované po 5 bodech, každý ohodnotí každou z kampaní, všechna bodování zprůměrujeme do výsledného čísla. K vybraným přidá slovní hodnocení.

1. Magnesia rozdělí sportovcům milion (46 %)

Jeden z účastníků letošního ročníku Magnesia Go - vodní slalomář Matyáš Lhota

Jeden z účastníků letošního ročníku Magnesia Go - vodní slalomář Matyáš Lhota

Do vrcholné fáze vstoupil česko-slovenský projekt Fond Magnesia Go, propagující značku Magnesia Karlovarských minerálních vod. Projekt vybírá mladé sportovce, mezi něž rozdělí milion korun. Z 376 přihlášených vybral ambasador projektu Ondřej Vetchý šest finalistů, kteří se na českémslovenském webu Magnesia Go mohou do 20. listopadu ucházet o hlasy veřejnosti. Jsou jimi triatlonistka Simona Šimůnková, překážkářka Michaela Pešková, fotbalistka Ľudmila Maťavková, pětibojař Marek Grycz, dálkový cyklista Jiří Janošek a vodní slalomář Matyáš Lhota. Výsledky hlasování rozhodnou o tom, jak budou peníze rozděleny. Hlasovací část kampaně odstartovala spotem umístěným na Facebook a YouTube. Spot natočila videoprodukce agentury Symbio Digital, nazvaná Symbiograf. Natáčelo se během čtyř dnů v celkem 13 lokacích. Úprav se dočkal také samotný web Magnesia Go, kde přibyla například možnost online sledování sportovních výkonů finálové šestice. „Každému ze sportovců jsme dali speciální sportovní tracker, který monitoruje jejich aktivity v běhu, plavání i na kole. Hlasující se tak mohou kdykoliv podívat na průběžné denní množství spálených kalorií. Další naměřené zajímavosti budeme zveřejňovat i na Facebooku značky Magnesia,“ uvádí account manažer Symbia Petr Šupolík.

Loni se soutěže zúčastnil letošní kajakář Jiří Prskavec, medailista z letošní Olympiády v Riu

Loni se soutěže zúčastnil letošní kajakář Jiří Prskavec, medailista z letošní Olympiády v Riu

Fond Magnesia Go dosud podpořil 11 sportovců, mezi nimi například olympijského medailistu Jiřího Prskavce. Výsledky hlasování třetího ročníku budou zveřejněny během samostatné tiskové konference, která proběhne za účasti Ondřeje Vetchého a finálové šestice.

Nemůžu hodnotit koncept, protože jsem u toho byl, takže jen exekučně: fungovalo by to mnohem líp bez voiceoveru, kterej jen zbytečně popisuje to, co všichni vidíme v obraze. Ale ten obraz funguje skvěle ve všech střizích, je to celý dynamický, živý - radost na to koukat!
Martin Svetlík (Mustard)

Je někdo, kdo dokoukal?
Ivana Šedivá (McDonald‘s)

Ne vždycky platí delší = lepší. Bezpočet tu více tu méně povedených prostřihů začne brzy nudit, takže jsem se skoro neprokousal k závěrečnému sdělení.
Adam Roučka (Saatchi&Saatchi)

Story o tom, že si známí sportovci vybrali místo pohody pořádnou dřinu, je dost otřepaný. Je to celý podivně bojácný. Jakoby panoval strach ponořit se trochu do hloubky a riskovat. Možná by se to copy nepovedlo, ale bylo by lepší to zkusit než psát na jistotu. Takhle to chutná jako starej rohlík. Nezasytí ani nepotěší na jazyku.
Ondřej Souček (Luftballon)

Sedím v hlučné kavárně a protože nemám ještě Air Pods (a neměli je ani v Apple Storu v Paříži), tak neslyším, co říká Mistr Vetchý v promakané exekuci od Symbia. Sedm spotů po minutě a půl? Přátelé, točte to kratší, nemám na to celý den.
Marek Prchal

Tohle mě baví. Ondřej mě baví. Aneb je jedno jestli má reklamní spot 3, 30 nebo 93 vteřin, když to má příběh, tak to člověk zkoukne celé. Držím palce všem. Dobrá práce.
Milan Černík (Nestlé)

Po zhlédnutí všech medajlonků, intro spotu a pročtení celého webu hodnotím kladně zpracování i myšlenku. Sportovcům držím palce, chci je podpořit a sledovat jejich úspěchy...ale byla to fakt dřina, pochybuju, že někdo věnuje tolik energie pochopení reklamního projektu.
Eduard Piňos (Ogilvy One)

2. Gott ozdobí etikety piva Bernard (39 %)

Český zpěvák a amatérský malíř Karel Gott propůjčil své výtvarné dílo pro předvánoční kampaň Rodinného pivovaru Bernard. Ten tak v prosinci uvede na trh limitovanou edici „luxusních sektových lahví Bohemian Ale“, ozdobených originálním obrazem od Gotta. Bernard tímto startuje začátek dlouhodobé spolupráce s Karlem Gottem, který bude každý rok malovat na etiketu nové obrázky. Pivo bude možné pořídit ve značkových prodejnách, v e-shopu a v některých řetězcích supermarketů. 

Karel Gott vytvoří etiketu vánoční edice piva Bernard

Karel Gott vytvoří etiketu vánoční edice piva Bernard

Normálně bych napsal, že Karel Gott není koncept. Ale přátelé, ono to funguje. Karel Gott je koncept!
Martin Svetlík (Mustard)

Tohle brnká na spoustu aktuálních not. Tohle se bude líbit.
Ivana Šedivá (McDonald‘s)

To fakt kreslil Gott? Pekné, pekné. Ale viac ako fľaša sa mi páči tá komunikácia okolo. Gott po svojej chorobe pôsobí dokonca možno až charizmaticky a v kombinácii s prípitkom to celkom funguje. Ja dávam lajk.
Tomáš Hrábek (Symbio)

Kýčovitej portrét + kýčovitá etiketa = kýčovitý Vánoce.
Adam Roučka (Saatchi&Saatchi)

Na světě chodí jenom jeden bůh a jmenuje se Karel. Tahle reklama sice není božská, ale rozhodně nedělá mistrovi ostudu. A bůh to tenhle týden vyhrává.
Ondřej Souček (Luftballon)

Luxusní fotka mi nesedí k etiketě, ta mi nesedí ke Gottovi, ten mi nesedí k Bernardu, ten mi nesedí k lahvi a ta mi nesedí k produktu - prostě Bernard an sich.
Marek Prchal

Ja mám Bernarda rád, ale tohle je podle mě mimo. Nejsem si jistý či se Bernard tímto potká se svojí cílovkou.
Milan Černík (Nestlé)

Bernard doposud stavěl na svojí autentičnosti a originalitě. Zlatý slavík je z jiného vesmíru. Body hlavně za fotku.
Eduard Piňos (Ogilvy One)

3. Birell ve spotech ukázal další sport (37 %)

Nealkoholické pivo Birell z portfolia Plzeňského Prazdroje se ve své nové kampani Birell svěží tvoje zážitky opět vrací ke sportu. Dřívější videa Birellu se týkala parašutismu, cyklistiky nebo horolezectví, tentokrát se jedná o běh. Spot, trvající zhruba půl minuty, spustila značka během října, dostupný je v češtině i ve slovenštině. Jako hudební podklad byla ve spotu použita skladba Jacka Wooda - Born to Wander. Reklamní kampaň vytvořila dvorní agentura Birellu Leo Burnett. 

Běhání je nádhernej sport, kterej má v sobě nevyčerpatelnou studnici silnejch insightů. Škoda, že se ani jeden neobjevil v tomhle spotu. Jakože fakt nevěřím tomu, že ty lidi běhaj. Nebo že běhá člověk, kterej ten skript vymyslel / schválil. A produkt taky nic. Takže nerelevance, kam se podíváš!
Martin Svetlík (Mustard)

Občas se seknu na nějaký blbosti – jako třeba tady: ten pán ve žlutym je několikrát první, ale pokaždý se před nim nějakym zázrakem někdo objeví. A z tý zaparkovaný Škodovky v poslední scéně na mě až moc okatě mává klient s briefem: když je to nealko, nějak tam dostaňte auto.
Adam Roučka (Saatchi&Saatchi)

N N U U DD A N N N U U D D AA N NN U U D D AAA N N UUUU DD A A
Ondřej Souček (Luftballon)

Loni to ještě byly kola, teď už běhání, který je asi už více trendy. Vtipny, akční, za mě dobrá práce.
Milan Černík (Nestlé)

Natočené je to moc pěkně, ale pořád nechápu jak se pivo hodí k běhání. Tedy jinak, než jako marketingový konstrukt. Nebo už Birell není pivo?
Eduard Piňos (Ogilvy One)

4. Pickwick chce posílit vnímání značky (31 %)

Nový spot Pickwicku má posílit vnímání značky

Nový spot Pickwicku má posílit vnímání značky

Značka čajů Pickwick společnosti Douwe Egberts spustila v říjnu nový televizní spot od agentury Mark BBDO, která na produkci pracovala společně s Nomad Films a studiem Eallin Motion Art. Cílem zadání bylo vytvořit dlouhodobou komunikaci pro tři trhy, konkrétně pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Spot režíroval španělský režisér Juan Delcan. Na televizní kampaň by měla ještě navázat online a in-store komunikace. Cílem kampaně je posílit vnímání značky Pickwick a vymezit ji vůči konkurenci v kategorii čajů. 

Správnej produktovej insight, odvyprávěnej tou vůbec nejdoslovnější možnou exekucí. Ale věřím, že focus groupy to vyhrálo s historickym náskokem! #testovanizabijinapady
Martin Svetlík (Mustard)

Ano, že čaj zahřeje, to jsme věděli.
Ivana Šedivá (McDonald‘s)

Je to jednoduché, pekné a v zime to na mňa bude fungovať aj napriek prkenným hercom. Krásnym bonusom je, že by to mohla byť aj reklama na herpes.
Tomáš Hrábek (Symbio)

Taková profi udělána nuda v bleděmodrym. Můj šálek čaje to neni.
Adam Roučka (Saatchi&Saatchi)

Škoda, že už nefunguje Česká soda. Na tomhle kousku by se Čtvrtníček vyřádil. Vím, že zastydlej puberťák jako jsem já, není cílovka, ale přesto bych se snažil případnýmu vtipkování vyvarovat rozumnější prací s copywritingem.
Ondřej Souček (Luftballon)

Fajn nápad, hezká paní hřeje, na závěr dokonce kus dobré copy. Jako by se Mark BBDO, ať už je to dneska kdokoliv, dokázali zase vykřesat něco z éry Petra Topinky. Jinak po stránce vyprávění a obrazu dost v minulém desetiletí.
Marek Prchal

Pomalý a barevný obrázky. Doslova zenová nálada. Claim ‚Čím více tepla máte, tím víc ho můžete dát‘ je podle mě dost odvážný.
Milan Černík (Nestlé)

Insight a sdělení je fajn, ale zahřátí na duši bohužel brání neuvěřitelně doslovné a kašírované ztvárnění.
Eduard Piňos (Ogilvy One)

5. Vašut promuje v Lidlu moravská vína (28 %)

Marek Vašut opět ve vinařské kampani pro Lidl

Marek Vašut opět ve vinařské kampani pro Lidl

Lidl začal od konce října prodávat ve svých prodejnách 57 nových moravských vín. Na promo kampaně si opět vybral herce Marka Vašuta, který pro Lidl v minulosti natočil spot k francouzským vínům. Kampaň aktuálně běží v televizi, v rádiu, v tisku a také online. Doplnily jí i POS materiály v jednotlivých prodejnách, včetně katalogu s komentářem sommeliéra Jakuba Krále. V televizi a onlinu je možné vidět 45 vteřin trvající spot s Vašutem z moravských vinic. Nejintenzivněji kampaň podle slov Michala Farníka, jednatele společnosti Lidl, podpořila společnost v prvních dvou týdnech před uvedením vín do prodeje. Kampaň vytvořil lidl již tradičně inhouse.

Lidl oslovil 21 vinařů ze znojemské, velkopavlovické, slovácké a mikulovské oblasti. V prodejnách tak bude na výběr z nejznámějších odrůd vín jako Chardonnay, Pálava, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Tramín červený nebo Cabernet Sauvignon. Cenově se vína pohybují od 99,90 Kč do 199 Kč.

Marek Vašut a vína z Lidlu jsou jedním z opěrných bodů české reklamy. A jakkoliv ten spot můžete předvídat slovo od slova, jste nakonec vlastně rádi, že na některý věci je v tomhle světě ještě pořád spolehnutí.
Martin Svetlík (Mustard)

Pekné moviečko plné neuveriteľných hercov (v zmysle, že im prácu v sade neuverím). Spojenie Vašuta s vínom mi už príde trochu ohrané, kór keď je bez ďalšieho nápadu. Beztak ho mám v hlave zafixovaného ako prostatika.
Tomáš Hrábek (Symbio)

S tou reklamou je to jak s českym vínem. Na první pohled to vypadá jako doopravdy, ale já zatim cejtim trochu moc kyselinky.
Adam Roučka (Saatchi&Saatchi)

Nejzajímavější na celé reklamě mi připadá fakt, že pes stopuje a zrovna ho nabere Vašut! Pak to bohužel ztratí grády. Já sám jsem milovník vína a čekám, že mi někdo naservíruje lepší prožitek než tisíckrát viděné záběry, generický voiceover a herce, jehož obsazení do role milovníka je strašlivě nepřekvapivé.
Ondřej Souček (Luftballon)

Mám pocit, že Marek Vašut je vždycky lehce sebeironický, je to něco v jeho výrazu, něco v jeho očích, jeho vráskách. A to můžu. Je otázkou, jestli vaše rodina a blízcí chtějí právě tohoto průvodce životem a dobrými víny.
Marek Prchal

Nezaslouží si něco tak dobrého, jako moravské vína lepší zpracování než použít Vašuta, který si přijede červenou Feldou na víno? Co třeba Libora Boučka? Na druhou stranu, ten produkt je tak dobrej, že se prodává sám.
Milan Černík (Nestlé)

To jak Lidl ozvláštňuje krátkodobě nabídku tematickými akcemi nabízí mnohem větší potenciál pro komunikaci i budování značky. Možná by se to pak nemuselo tlačit směrem k zákazníkům takovou silou.
Eduard Piňos (Ogilvy One)

Chcete-li nechat ohodnotit svou novou reklamní produkci, napište na ondrej@aust.cz a připojte odkaz na svou práci.

Sdílejte