Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Podnikový zpravodaj zpoplatnil obsah

Jedno předplatné dosud bylo za 2.000 Kč doživotně, nyní se společně s členstvím v klubu prodává za 5.000 Kč.

Milan Charvát

Vydavatel Podnikového zpravodaje Milan Charvát

Web s ekonomickým zpravodajstvím Podnikový zpravodaj zpoplatnil v polovině června svůj obsah. Za první měsíc získal 57 předplatitelů, kteří se zároveň stali členy nového klubu ElitníKlub.cz s dalšími výhodami. Podnikový zpravodaj dosud prodával jedno abonmá za 2.000 Kč „doživotně“, za první měsíc tedy utržil 114.000 Kč. Nyní nabídku rozdělil: slevy u partnerů nabízí za souhrnnou částku 555 Kč, placený obsah zdražil na 5.000 Kč - oba poplatky jsou jednorázové.

Pro vydavatele webu, pražskou Fit Group Milana Charváta, byla téměř šedesátka předplatitelů dvojnásobkem toho, co předpokládali. „Podle návštěvnosti, diskusí se čtenáři a reakcí v newsletterech jsme očekávali reálně kolem 20 až 30 předplatitelů za první měsíc. Asi tomu dost pomohl aktuální seriál, kdy šéfredaktor Roman Peterka rozkrýval majetkové poměry Františka Savova, o kterého byl velký zájem,“ podotkl Charvát.

Podnikový Zpravodaj nyní vydává dva až tři placené články týdně, na kterých pracuje jeden z pěti redaktorů serveru. „Není to nic, na čem bychom chtěli zbohatnout, bereme to spíše jako investici našich čtenářů do nezávislého obsahu,“ dodal Charvát.

Fit Group plánovala zpoplatnit obsah na webu už v lednu, zdržela ji ale práce na další části nabídky, třeba na nové stránce MontyRich.cz. Mezitím se rozhodla přidat k placeným článkům právě ještě členství v klubu. To kromě slev v obchodech s oděvy, obuví, ve fitness či na golfových hřištích zahrnuje slevy na konference a semináře, pozvánky na galavečery a VIP setkání či vstup na obchodní snídaně.