Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Podzimní schéma Novy začne v srpnu

Ulice startuje 18. srpna, většina premiér pak v týdnu od 25. srpna.

Programové schéma Novy na podzim 2014. Kliknutím zvětšíte

Programové schéma Novy na podzim 2014. Kliknutím zvětšíte

Premiérové díly všech svých seriálů a cyklů, přichystané pro podzimní programové schéma, začne televize Nova postupně uvádět v druhé polovině srpna. V sobotu 16. srpna se objeví premiérové Volejte Novu, v pondělí 18. srpna začíná Nova zařazovat nové díly podvečerní Ulice, v pondělí 25. srpna pak seriál Doktoři z Počátků, v úterý 26. srpna Ordinace v růžové zahradě 2 a Víkend, ve čtvrtek 28. srpna bulvární týdeník Prásk!, v neděli 31. srpna pak Kriminálka Anděl a Střepiny, nově s Markétou Fialovou.

Ulice a Ordinace letos na podzim vstupují do 10. sezóny, Doktoři z Počátků pokračují 2. řadou, Kriminálka Anděl 4. řadou. Krom toho jsou podzimními novinkami Novy jen polorecyklát Vaření s Láďou Hruškou a dva díly hudebně-zábavní Chart Show.

Výraznější investice do programu Nova chystá až na příští rok. Slibuje 2. řadu kriminálního seriálu Expozitura, oživený seriál Policie Modrava a 7. řadu reality show Výměna manželek.