Pohl s Jurkou prodali televizní byznys skupině Joj

Leoš Pohl. Foto: Sandra Kisić

Leoš Pohl. Foto: Sandra Kisić

Televizní stanice CS film, CS mini, Horor film, War TV, Kinosvět a také internetový videoportál Film popular nově patří společnosti Slovenská produkčná ze skupiny Joj Group. Ta oznámila, že koupila českou firmu Československá filmová společnost, kterou dosud vlastnili Leoš Pohl (držel 75 %) a Jan Jurka (25 %). Firma za rok 2017 vykázala obrat téměř 49 milionů Kč a zisk přes 3,5 milionu. Cena koupě nebyla zveřejněna. Slovenská produkčná, která na Slovensku vlastní licence k vysílání televize Joj a jejích tematických stanic (Plus, Wau, Rik, Ťuki TV, Joj Cinema), akvizicí rozšiřuje své portfolio v Česku. Provozuje tu už program Joj Family, prostřednictvím firmy Magical Roof, v němž má podíl i mediální dům Daniela Křetínského.

„Během patnácti let se nám podařilo vybudovat firmu s portfoliem televizních kanálů, které si našly jasné a stabilní místo na trhu, za což náleží můj dík především všem zaměstnancům, mému společníkovi Janu Jurkovi a našim rodinám. Jsme potěšeni, že se podařilo najít strategického partnera, který bude firmu podporovat v jejím dalším růstu a přeji novému budoucímu majiteli mnoho úspěchů,“ loučí se se svými stanicemi Leoš Pohl.

Dokončení akvizice je podmíněné získáním potřebného souhlasu od české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Distribuce pětice stanic má probíhat jako dosud, prostřednictvím českých i slovenských operátorů. Joj Grou slibuje další investice do akvizicí a techniky na zkvalitnění vysílání zmíněných stanic. „Rozšíříme svou nabídku o zajímavé programy, které oslovují stabilní cílové skupiny diváků v Česku i na Slovensku,“ říká Mojmír Mlčoch, člen představenstva Joj Group a manažer pro český televizní trh. Generálním ředitelem skupiny Joj je Marcel Grega.

Stanice Kinosvět vysílá celý den, hledí si světa záhad a paranormálních jevů, konspirací a alternativní historie. Vysílání je volně přístupné. War TV, zaměřená na vojenství a válčení, a ostatní tři stanice jsou placené. CS mini vysílané od 6 do 12 hodin se s filmy zaměřuje na děti od 3 do 12 let, CS film pak od 12 do 24 hodin dává české a slovenské filmy, které nepřerušuje reklamou. Navazující Horor film od půlnoci do šesté ranní se specializuje na horrory a mysteriózní relace. Videotéka Film Popular pak nabízí výběr ze stanic CS mini, Horor film, War TV a Kinosvět.

Joj Group na Slovensku prodává stanici Prima Plus české televize Prima. Zároveň je prodejcem reklamy pro tematické televize Minimax, Spektrum, AMC, Sport 1 a Sport 2 společnosti AMC Networks International.