Pokorný se vrací na Expres, ale už bez Ondráčka

Miloš Pokorný bude od jara moderovat v rádiu, jež z Karlína přesídlí na Anděl do Seznamu.

Miloš Pokorný

"Jelikož jsem mimořádně šikovný, drahé vybavení cizeluji sám!" prohlašuje Miloš Pokorný

Moderátor Miloš Pokorný bude zase moderátor v rádiu, od jara ho má být slyšet ve vysílání pražského rádia Expres FM, které v roce 2001 spoluzakládal a následně vedl jako programový ředitel. Vystupoval též jako Mišel Gošé v jedné z show této stanice. Vrací se bez svého dosavadního souputníka Romana Ondráčka, s nímž od roku 1996 tvoří dvojici Těžkej Pokondr. Dvojice před dvěma lety odešla z rádia Frekvence 1, po neshodách s tehdejším ředitelem Miroslavem Škodou. Ten tam také nedávno skončil.

Pokorný byl jako moderátor v rádiu od roku 1991, prošel stanicemi Bonton, City, Frekvence 1 či Evropa 2. Evropu 2 vedl v letech 1997 až 2000 jako ředitel. Pracoval také jako tvůrce na televizních pořadech pro Českou televizi, Novu a Primu.

V Expresu napřesrok zasedne v novém studiu. Rádio Expres se totiž přesune z Karlína, kde dosud sídlí, na Anděl. Tam dostane místo v budově české internetové jedničky Seznam.cz Iva Lukačoviče, která Expres a sesterské rádio Classic Praha vlastní. „Po letech nebudu vysílat ve dvojici, navíc v radiu, které jsem spoluzakládal a programově šéfoval. Jdeme do nového netradičního formátu, nových studií a snad i do nové etapy Expresu,“ podotkl Pokorný.

„Co se týká naší skupiny Těžkej Pokondr, domluvili jsme se, že profesionálně dostojíme závazkům vůči kapele Rakeťáci, se kterou koncertně vystupujeme, i pořadatelům akcí a festivalů. Ostatní aktivity si od roku 2020 řešíme už každý sám za sebe. Tak jsme se dohodli v lednu letošního roku a u mě se na tom nic nemění,“ uvedl Miloš Pokorný na dotaz Médiáře osudu letitého dua s Romanem Ondráčkem. Ten na Facebooku souhlasil: „Miloš to napsal přesně tak, jak jsme se dohodli. Ale nic velkého v tom určitě nemusíte hledat. Stávají se daleko horší věci než hádka mezi náma...“

„Studia obou rádií budou hned vedle redakce Seznam Zpráv, budeme tak zajišťovat posluchačům ty nejčerstvější zprávy nejen z metropole, ale i ze zahraničí či světa byznysu, kultury a sportu. Poskytneme veškerý aktuální zpravodajský servis, a to každý den,“ uvedl ředitel zpravodajství a rádií Seznamu Jakub Unger.