Komentátor Martin Komárek končí v MF Dnes, chce kandidovat na poslance za Babišovo Ano

Dlouholetý politický komentátor Martin Komárek víc než dvacet let spjatý s deníkem Mladá fronta Dnes vstoupí do politiky, proto přestává psát do novin. Redakci MF Dnes to dnes sdělil její šéf Robert Čásenský. „Redakce MF Dnes a Martin Komárek ke dni 3. 6. 2013 ukončují vzájemnou spolupráci v oblasti politických komentářů. Martin Komárek se rozhodl vstoupit na politickou scénu a z tohoto důvodu není další komentářová spolupráce mezi ním a MF Dnes možná,“ uvedl.

Komárek dnes řekl ČTK, že pro deník bude ještě dva měsíce pracovat, a upřesnil, že nemíří do žádné z parlamentních stran. Podle informací ČTK hodlá vstoupit do politického hnutí Ano podnikatele Andreje Babiše. Potvrzuje to titulek zprávy na webu samotného hnutí. Komárek jen řekl, že si uvědomuje, že politika se dělá ve Sněmovně a „jediná možnost, jak opravdu zlepšit českou politiku, je změnit českou sněmovnu“.

„Já si skutečně myslím a jsem natolik naivní, že je potřeba politiku zlepšit, a chci to zkusit,“ řekl ČTK Komárek. „Mám sen, že dokážeme politiku zlidštit, zeslušnit a že budeme méně krást,“ dodal známý novinář a syn nedávno zesnulého českého politika Valtra Komárka. Svůj přechod od novinařiny k politice přirovnal k recenzentovi, který sní o tom, že napíše knížku. Kdo se k tomu neodhodlá, toho podle něj lituje víc, než ten, kdo se o to pokusí, i když bez úspěchu.

Komárek v MF Dnes komentoval vnitropolitické dění, psal portréty osobností a pravidelné satirické fejetony, které vyšly v několika sbírkách. Vedle toho působil jako učitel tvůrčího psaní na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a oboru Média a komunikace na univerzitě CERGE. Spolupracoval s Českým rozhlasem na pravidelných poznámkách Radiožurnálu a s Českou televizi na moderování pořadu Před půlnocí.

Ke vstupu do politiky se nedávno rozhodl bývalý novinář Viliam Buchert, někdejší Komárkův kolega z MF Dnes a zástupce šéfredaktora tamtéž. Před rokem odešelReflexu, aby mohl na podzim kandidovat za TOP 09 do Senátu. Neuspěl a letos v únoru nastoupil do Českých drah. A po návratu Pavla Šafra do čela Reflexu opět publikuje, minulý týden udělal titulní rozhovor s Petrou Paroubkovou.