V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Politico míří do Evropy, přebírá European Voice

Američané s německým Axel Springerem změní bruselský týdeník na Politico Europe.

  • ČTK
  • 11. 12. 2014 00:55

Na evropskou mediální půdu vstupuje Politico, vlivný americký zpravodajský server, vydávající ovšem i tištěnou verzi svého zpravodajství. V Bruselu ve středu jeho zástupci oznámili, že jejich joint venture s německým nakladatelstvím Axel Springer získává vlivný bruselský týdeník European Voice. Změna značky a spuštění Politico Europe se čeká na jaře příštího roku.

Bruselskou redakci nové evropské verze Politica povede Matthew Kaminski, dosavadní komentátor mezinárodní politiky z Wall Street Journal. Redakci má pro začátek představovat 30 novinářů v bruselské centrále a reportéři ve městech po kontinentu. „Máme jasný cíl - stát se nejvýznamnější evropskou publikací v politické oblasti,“ prohlásil včera v Bruselu spoluzakladatel amerického Politica a jeho tamní šéfredaktor John F. Harris.

Politico vzniklo v USA v roce 2007 jako nezávislá a nestranná zpravodajská organizace. Velmi rychle si ve Washingtonu získalo respekt, měsíčně nyní jeho stránky navštěvuje na 7 milionů čtenářů. Týdeník European Voice vznikl v roce 1995 jako součást skupiny týdeníku Economist. Od roku 2013 jej vlastnila francouzská holdingová společnost Selectcom Finance.