Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Poopy Doopy zachraňuje v delikátních situacích, nabízí různé zvuky fénu

Vývojářské studio Synetech - mimochodem nový vlastník a organizátor přehlídky AppParade - vyvinulo aplikaci, která pomáhá předejít trapným situacím v práci i v soukromí. Poopy Doopy, jak se apka jmenuje, umožňuje v tíživých situacích na klozetu přehlušit příliš hlasité niterní útroby. K tomu účelu nabízí zvuk několika druhů fénu.

„Chtěli jsme pomoci vyřešit klasické kancelářské faux pas, ušetřit nervy a dopřát sobě klid a pokoj,“ říká Vratislav Zima, šéf Synetechu. Uživatel si může vybrat ze tří různých zvuků fénů. Za 25 Kč si uživatelé mohou dokoupit zvuk tryskového motoru. „Reakce jsou pozitivní, lidi aplikace baví, uhodili jsme na téma, který řeší každý,“ doplňuje Eva Mečlová ze Synetechu.

Aplikace je k dispozici od léta pro uživatele Android i iOS.

Poopy Doopy nabízí k přehlušení 3 druhy fénu a tryskový motor

Poopy Doopy nabízí k přehlušení tři druhy fénu a tryskový motor

Aplikaci Poopy Doopy propaguje plakát s netradiční podobou QR kódu

Aplikaci Poopy Doopy propaguje plakát s netradiční podobou QR kódu