Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Pořady ČT posledních 7 let lze sledovat v mobilní aplikaci pro iPhone

Po tabletech je televizní archiv iVysílání v mobilu. Na aplikaci s ČT dělalo studio Motion Media.

Úvodní obrazovka iVysílání v iPhonu

Úvodní obrazovka iVysílání v iPhonu

Veškeré pořady odvysílané za posledních sedm let, na které má Česká televize internetová práva, je možné kromě televizní obrazovky a tabletů iPadů sledovat rovněž v mobilních telefonech. Umožňuje to dnes uvedená mobilní aplikace iVysílání pro iPhone. ČT na aplikaci spolupracovala se společností Motion Media.

„Aplikace pro iPhony byla nejsložitějším produktem, který jsme kdy dělali. Zjednodušit tak složitý systém jakým je internetový archiv ČT, pro mobily si žádalo maximální koordinaci manažerů, vývojářů, programátorů a designérů,“ přiblížil šéf Motion Media Jiří Janoušek.

Aplikace pro iPhone nabízí možnost sledování aktuální nabídky právě odvysílaných pořadů, stejně jako hledání podle abecedy, data vysílání nebo žánru (seriály, dokumenty, sport, hudba, zábava, děti a mládež, vzdělávání, zpravodajství, publicistika, magazíny a náboženské pořady). Pořady lze stejně jako na webu vypsat podle sledovanosti na internetu. Rubriky počítají s nejsledovanějšími pořady dne, týdne nebo profesionálním výběrem ČT z archivu.

„Videoarchiv iVysílání je konečně na první platformě pro mobily. Po úspěchu aplikace na iPadech, kterou si během tří týdnů stáhla čtvrtina majitelů těchto tabletů v ČR, umožňujeme sledování aktuálních i starších pořadů všech čtyř programů České televize v telefonech,“ uvedl ředitel nových médií ČT Milan Fridrich.

Aplikaci iVysílání určenou pro tablety iPad představila Motion Media v květnu na přehlídce mobilních aplikací AppParade pořádané Médiářem.

Jedenáct letos uvedených aplikací ČT má podle Fridricha staženo nyní přes 200 tisíc lidí. Nejúspěšnější aplikací ČT je zpravodajství ČT24 na iPhonech, s téměř 60 tisíci stažení.

ČT začíná vyvíjet obdobnou aplikaci iVysílání rovněž pro operační systém Google Android a chytré Nokie. Na podzim začne připravovat multimediální aplikace ČT24, ČT4 a archivu iVysílání rovněž pro nový systém Windows Phone 7.

„Šíření programů na mobilech a tabletách je součástí druhé fáze digitalizace ČT, kdy se vysílání programů dostává na nové progresivní platformy,“ uvedl Fridrich.