V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Porazili jsme Ententýky na ČT1, poprvé se ozval čerstvý šéf programu Barrandova Stoniš

Jedné z hlavních podzimních novinek České televize se nedaří ani v pozdějším čase 20.55, kam ji přesunuli po odvysílání druhého dílu.

Novopečený programový ředitel televize Barrandov Marek Stoniš, který post obsadil poté, co stanici v září koupila společnost Empresa Media Jaromíra Soukupa, si odbyl první oficiální expozé. V tiskové zprávě se pochlubil, že se Barrandovu podařilo ve středu večer získat víc diváků, než měl nejsledovanější program veřejnoprávní televize ČT1.

Marek Stoniš. Foto: Empresa Media

Marek Stoniš vedle programu Barrandova dál řídí společenský týdeník Instinkt. Foto: Empresa Media

Barrandov uvádí, že od 21. hodiny do půlnoci dominoval svým programem nad ČT1, k čemuž ji dopomohl americký pořad Věřte nevěřte, který přilákal k televizním obrazovkám víc lidí než šestá část patnáctidílého novinkového seriálu Ententýky. „Příliv diváků zaznamenal Barrandov již před devátou večerní, kdy běžel Vtip za stovku, což je oblíbený zábavný pořad z naší vlastní tvorby,“ uvedl Stoniš.

Klání po osmé ještě vyhrála ČT1, její Pošta pro tebe měla víc diváků (609 tisíc) než Vtip za stovku (308 tisíc). Po deváté to bylo naopak: Věřte nevěřte získalo 367 tisíc diváků (podíl na sledovanosti 10,7 %), Ententýky 340 tisíc (podíl 9,5 %). Následně od deseti večer uvedený sci-fi film Smrtící vegetace měl na Barrandově podíl 8,5 %.

Celkový podíl na sledovanosti v čase od 21 do 23 hodin činil v případě Barrandova 9,7 %, u ČT1 to bylo 8,2 %. Rating (procento celkové populace) byl potom 3,3 %, respektive 2,7 %. Barrandov cituje oficiální měření ATO-Mediaresearch, data platí pro obecnou skupinu diváků starších 15 let.

Cyklus Ententýky, jednu z hlavních novinek ČT pro letošní podzim, potkal už po dvou dílech kvůli silné konkurenci přesun do pozdějšího času, z 20. hodiny na 20.55. Tam si ale právě tuto středu sáhl na dno - sledovalo ho ještě míň diváků, než kolik vidělo druhou část, po níž seriál měnil vysílací čas.

Barrandov i ČT1 ovšem ve středu zaostaly za pořady Novy a Primy, a to jak po osmé večerní (Gympl s (r)učením omezeným, Cesty domů), tak po půl desáté (Na vlastní oči, Top Star magazín). Podrobně to ukazuje tabulka na Mediaguru.cz.