Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Portál eReading.cz nabízí elektronickou čtečku knih za tři tisíce korun

Narozdíl od řešení konkurenční platformy Wooky, s níž přišel knižní obchod Euromedia, je čtečka otevřená různým formátům a obchodům.

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Portál s komerční nabídkou e-knih eReading.cz začal prodávat elektronickou čtečku s 6palcovým displejem a s označením Hanlin V3+ výrobce Jinke.

Ve spolupráci s prodejcem komunikační techniky Acomp.cz (provozuje i portál Digiknihy.cz) ji nabízí za 2990 korun včetně DPH. V ceně je zahrnut kupón v hodnotě 200 korun, na nákup e-knih na eReading.cz. Ten nyní nabízí přes 600 knižních titulů.

Cenou zhruba poloviční oproti průměrným cenám ostatních čteček e-knih hodlá portál eReading.cz vybudit dosud nízký zájem o tyto přístroje a digitální čtení mezi českými konzumenty.

Čtečka je plně lokalizovaná a kompatibilní s českým prostředím (především s ochranou Adobe). Do čtečky lze nahrát i libovolný vlastní dokument například ve formátu Microsoft Word. Čtečka podporuje celkem 22 souborových formátů včetně MP3.

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Hlavním argumentem prodejce je úplná otevřenost pro nákupy e-knih na konkurenčních serverech.

Našim krédem je být otevřeným portálem, který podporuje technologie nijak neomezující výběr čtenáře, uvádí společnost v narážce na uzavřené řešení konkurenční platformy Wooky, se kterou nedávno přišel knižní obchod Euromedia ve spolupráci s Rájknih.cz.

Portál eReading.cz zároveň rozšiřuje podporu směrem k majitelům čteček Kindle od společnosti Amazon a zavádí do nabídky e-knihy ve formátu MOBI. Dále připravuje nový druh zabezpečení – sociální DRM. To už používají konkurenční Palmknihy.cz.