Už příští pondělí je tu další AppParade. Pro vývojáře máme Apple Watch, pro diváky droid Sphero.

Portál eReading.cz nabízí elektronickou čtečku knih za tři tisíce korun

Narozdíl od řešení konkurenční platformy Wooky, s níž přišel knižní obchod Euromedia, je čtečka otevřená různým formátům a obchodům.

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Portál s komerční nabídkou e-knih eReading.cz začal prodávat elektronickou čtečku s 6palcovým displejem a s označením Hanlin V3+ výrobce Jinke.

Ve spolupráci s prodejcem komunikační techniky Acomp.cz (provozuje i portál Digiknihy.cz) ji nabízí za 2990 korun včetně DPH. V ceně je zahrnut kupón v hodnotě 200 korun, na nákup e-knih na eReading.cz. Ten nyní nabízí přes 600 knižních titulů.

Cenou zhruba poloviční oproti průměrným cenám ostatních čteček e-knih hodlá portál eReading.cz vybudit dosud nízký zájem o tyto přístroje a digitální čtení mezi českými konzumenty.

Čtečka je plně lokalizovaná a kompatibilní s českým prostředím (především s ochranou Adobe). Do čtečky lze nahrát i libovolný vlastní dokument například ve formátu Microsoft Word. Čtečka podporuje celkem 22 souborových formátů včetně MP3.

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Čtečka Jinke Hanlin V3+

Hlavním argumentem prodejce je úplná otevřenost pro nákupy e-knih na konkurenčních serverech.

Našim krédem je být otevřeným portálem, který podporuje technologie nijak neomezující výběr čtenáře, uvádí společnost v narážce na uzavřené řešení konkurenční platformy Wooky, se kterou nedávno přišel knižní obchod Euromedia ve spolupráci s Rájknih.cz.

Portál eReading.cz zároveň rozšiřuje podporu směrem k majitelům čteček Kindle od společnosti Amazon a zavádí do nabídky e-knihy ve formátu MOBI. Dále připravuje nový druh zabezpečení – sociální DRM. To už používají konkurenční Palmknihy.cz.