Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Portmonka přes Masterpass nově nabízí platbu na jedno kliknutí

Aplikace Portmonka mediální skupiny Mafra do nabídky přidává platební metodu Masterpass, která funguje jako náhrada fyzické platební karty. Uživatelé Portmonky tak budou mít k platebním kartám rychlý přístup přes jedno tlačítko.

U prodejců zapojených do programu Masterpass mohou uživatelé aplikace zaplatit naskenováním QR kódu do svého telefonu. „Díky implementaci platební aplikace Masterpass budou nově moci zákazníci využívat i další funkce a výhody, jako například uplatnit svoji věrnostní kartu z Portmonky u zapojených prodejců a rovnou přejít k platbě prostřednictvím deeplinku,“ říká Maxim Kratochvíl, produktový manažer Portmonky.

Apku v současnosti využívá přes 100.000 uživatelů měsíčně, kteří si do ní registrovali více než tři miliony věrnostních karet. K dispozici je zdarma pro Android i iOS.

Kliknutím na "Otevřít Masterpass" se Portmonka propojí se službou. Zákazníkovi stačí jen oskenovat QR kód

Kliknutím na „Otevřít Masterpass“ se Portmonka propojí se službou. Zákazníkovi stačí jen oskenovat QR kód