Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Portorož uvítá 80 českých prací i Sedláčka

Jeden z klíčových řečníků letošního festivalu Golden Drum bude ekonom z Prahy.

Trofeje, které se vozí ze Slovinska

Trofeje, které se vozí ze Slovinska

Klíčovými řečníky konferenční části 22. ročníku mezinárodního festivalu reklamy Golden Drum ve slovinské Portoroži budou Tomáš Sedláček a Ajaz Ahmed. Festival se uskuteční ve dnech 13. až 16. října, letos s podtitulem Transformace, osvobození a tvůrčí kultura. Český ekonom Sedláček byl do Portorože pozván s ohledem na svou knihu Ekonomie dobra a zla, Ahmed je spoluautor bestselleru Velocity a současně zakladatel a výkonný ředitel globální digitální agentury AKQA.

Dvaadvacetičlenné porotě předsedá Chavo D’Emilio, kreativní ředitel McCann Worldgroup pro Latinskou Ameriku a Karibik a prezident a šéfdesinger argentinské McCann Buenos Aires. Češi mají v porotě zastoupení v podobě Radouane Hadj Moussi, kreativního ředitele DDB Praha a předsedy Art Directors Clubu ČR. Porota bude vybírat celkem v 17 kategoriích strukturovaných na 99 podskupin.

Podle výkonné ředitelky festivalu Barbary Krajnc podalo celkem 20 agentur z Česka přesně 80 přihlášek. Celkově Golden Drum eviduje 1.208 přihlášek z 25 zemí. 

Zastoupení jednotlivých zemí v soutěži letošního 22. ročníku festivalu Golden Drum

Počet přihlášek z jednotlivých zemí v soutěži letošního 22. ročníku festivalu Golden Drum