„Poslední chybějící službou“ Seznamu bude Jarmara.at, „almara Járy Cimrmana“

Služba odstartuje 10. 10. 2011. Seznam.cz do té doby bude hledat správce, „skladníka-intelektuála“.

Novou službu dnes představil i Zdeněk Svěrák

Novou službu dnes představil i Zdeněk Svěrák

Dlouho avizovanou „poslední chybějící službou“ portálu Seznam.cz bude „Járova almara“, almara pozůstalosti Járy Cimrmana. Na adrese www.jarmara.at ji Seznam spustí 10. 10. 2011. Oznámil to dnes společně s cimrmanologem Zdeňkem Svěrákem v restauraci Parnas na pražském Smetanově nábřeží.

Podle šéfa Seznamu Pavla Zimy služba „zkombinuje české ostrůvky v moři globálních informací“. „Žádný byznysplán za tím není,“ doplnil. Svěrák uvedl, že poté, co zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič založil v polovině 90. let web o Cimrmanovi proti vůli původních badatelů, teď se spojují oficiálně. Podotkl, že k tomu svolil i díky tomu, že Seznam.cz podpoří nadace Paraple a Slunce.

Výsledkem internetového projektu jarmara.at by měla být interaktivní hra, bludiště, v kterém ale návštěvník nebloudí, naopak najde pokud možno všechny vazby mezi jednotlivými částmi Cimrmanova díla, ať už jsou tyto části v knižní, filmové či divadelní podobě.

Tak nějak by Cimrmanova almara mohla vypadat... Repro: Seznam.cz

Tak nějak by Cimrmanova almara mohla vypadat... Repro: Seznam.cz

Může se tak stát, že při hledání vazeb mezi jednotlivými zvěstmi o Cimrmanovi, dosud prezentovanými Smoljakem, Svěrákem a spol., se objeví nesrovnalosti či informace, které si protiřečí. „Toho se nebojím, na to jsem připraven,“ odpověděl Zdeněk Svěrák Médiáři.

Seznam.cz chce do 7. října najít správce pozůstalosti, „skladníka-intelektuála“, kterého na to zaměstná na rok za 30 tisíc Kč měsíčně. Bude po něm pátrat ve čtyřkolovém výběrovém řízení, které zahrne online test znalostí cimrmanologie, esej i závěrečný posudek od komise největších cimrmanologů.

Popis požadavků na danou pozici bude brzy k nahlédnutí na inzertním serveru Spráce.cz. V televizi a na internetu během září poběží náborová kampaň.