Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Postavy ze Čtyřlístku ožívají ve hře pro mobilní telefony

Mobilní hru připravila První multimediální, dodavatelem technologie je studio Cleevio.

Kreslená Fifinka ze Čtyřlístku v mobilní hře

Kreslená Fifinka ze Čtyřlístku v mobilní hře

Kreslený Myšpulín ze Čtyřlístku v mobilní hře

Kreslený Myšpulín ze Čtyřlístku v mobilní hře

Čtveřice postaviček z kreslených příběhů v časopisu Čtyřlístek ožila v digitálním prostředí. Zdarma ke stažení pro mobilní telefony Nokia je v podobě aplikace hra, v níž Fifinka, Bobík, Piňda a Myšpulín jdou pro aztécký poklad.

Funguje na Nokiích s operačním systémem S60 5th edition a novější, to znamená například N8, C7, E7, 5230, C5 03, 5800, N97 nebo N97 mini.

Hra je propojena se sítí Facebook, hráč může do aplikace poslat nejvyšší dosažené skóre a celé léto soutěžit o telefony, knihy Čtyřlístku a další dárky.

Mobilní hru, stejně jako doprovodné aktivity na Facebooku připravila První multimediální, kreativní divize společnosti Et netera, společně s dodavatelem technologie, studiem Cleevio. Celý vývoj trval asi dva a půl měsíce.