A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Postprodukce PFX kupuje studio Cinepost

Na poli české postprodukce se završuje akvizice. Studio PFX, specializované na vizuální efekty a animaci pro reklamní, filmový a herní průmysl, které vlastní Jan Rybář (34 %), Jiří Mika (33 %) a Lukáš Keclík (33 %), ovládne firmu Barrandov posprodukce, vystupující pod značkou Cinepost. Rozšíří tak své služby o film a televizi. Do budoucna bude existovat už jen značka a firma PFX, která slibuje producentům audiovizuálního obsahu nabízet kompletní škálu služeb ve spojitosti s digitálními technologiemi – vizuální efekty, color grading, 3D animaci, augmentovanou realitu, vývoj mobilních her a aplikací, zázemí certifikovaného postprodukčního kina, mixážní hala Dolby.

“Se Cinepostem jsme spolupracovali dlouhodobě a vzájemně se doplňovali na mnoha projektech. Spojení je přirozeným vyústěním této spolupráce,” přiblížil Lukáš Keclík, managing partner PFX.

Lukáš Keclík

Lukáš Keclík

„Studio, které jsme tímto krokem společně vytvořili, je v Česku unikátní díky velkému přesahu za hranice běžné postprodukce,” věří Tomáš Srovnal, dosavadní ředitel Cinepostu.

Tomáš Srovnal

Tomáš Srovnal

Studio PFX naposledy pracovalo na vizuálním zpracování filmu Hurvínek a kouzelné muzeum nebo lokálních kampaních pro T-Mobile, Škodu, Staropramen či Jägermeister. Pracuje i pro zahraniční klienty. Dceřiná firma Qubix se pak zabývá vývojem mobilních aplikací, her a interaktivních instalací.

Z filmu Hurvínek a kouzelné muzeum

Z filmu Hurvínek a kouzelné muzeum

Z vánoční kampaně T-Mobilu

Z vánoční kampaně T-Mobilu

Cinepost zase spolupracoval na filmech a seriálech První republika, Habermannův mlýn, Tobruk, Kajínek a Vyprávěj či nově obrazovém i zvukovém digitálním restaurování Formanova Černého Petra. Aktuálně pracuje na filmech Palach, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, vánoční televizní pohádce Nejlepší přítel, seriálech Dáma a Král či Polda.