Postprodukční studio PFX expanduje na Slovensko, pohltí tam Kolektivfx

Slovenské studio Tibora Meliše dva roky po svém vzniku dostává silného českého partnera.

Studio postprodukce PFX

Studio postprodukce PFX

České postprodukční studio PFX otevírá svou slovenskou pobočku. Jejím spolumajitelem se stane Tibor Meliš, majitel bratislavského studia Kolektivfx - bude mít 30 %, majitelé PFX většinových 70 %. Společnost Kolektivfx v důsledku toho zanikne. V bratislavském studiu plánuje PFX rozšířit svou výrobní kapacitu zejména v oblasti vizuálních efektů pro filmové a televizní projekty. V Česku pro PFX už pracuje přes 160 lidí, na Slovensku studio plánuje mít zhruba do čtvrt roku 15 lidí a podle projektů případně tým ještě rozšiřovat. „Na Slovensku konečně vzniká zastoupení významného postprodukčního studia,“ těší se na budoucí spolupráci Meliš.

Tibor Meliš

Tibor Meliš má bohaté zkušenosti jako VFX supervisor a compositor v českých i zahraničních studiích, podílel se například na seriálech Watchmen (HBO), Stranger Things (Netflix) nebo na filmu The Batman (DC Films). Studio Kolektivfx, které v roce 2020 založil, se během krátké doby stalo zavedeným hráčem na audiovizuálním trhu a podílelo se například na kompletní obrazové postprodukci pro filmy Martin a tajemství lesa (režie Petr Oukropec) nebo na nejnovějším filmu Terezy Nvotové Světlonoc.

„Otevření slovenské pobočky je pro nás logickým krokem. Poptávka po kvalitních postprodukčních službách stále roste, a i přes rychlý rozvoj nejsou naše kapacity v pražském studiu dostačující,“ uvádí spolumajitel PFX Jiří Mika. „O expanzi na Slovensko jsme usilovali už nějakou dobu – máme radost, že se nám tento krok podařilo zrealizovat právě s Tiborem, který v sobě spojuje bohatou expertízu v oblasti vizuálních efektů a zkušenosti s budováním vlastního úspěšného studia,“ doplňuje další ze spolumajitelů Tomáš Srovnal.

Jiří Mika

Jiří Mika

Tomáš Srovnal

Tomáš Srovnal

Studio PFX bylo založeno v roce 2012 a od té doby dynamicky roste. V roce 2017 koupilo barrandovské studio Cinepost, o dva roky později pak převzalo holešovické studio Spoon. Českým i zahraniční klientům z oblasti filmu, reklamy a televize poskytuje komplexní škálu služeb – vizuální efekty, 3D animaci, colour grading i zvukovou postprodukci. Studio v posledních letech rozšířilo spolupráci s platformami videa na vyžádání (VOD) Netflix, HBO nebo Disney. Podílelo se na vizuálních efektech v seriálech Stranger Things, Lost in Space, Cracow MonstersThe Orville a v chystaném filmu o Marilyn Monroe Blonde. Dělalo kompletní obrazovou postprodukci a vizuální efekty snímku Zátopek nebo chystaného filmu Petra Jákla Jan Žižka. Studio je také aktivní na poli animace, aktuálně se jako koproducent podílí na čtyřech celovečerních filmech Diplodokus, Pyšná, Websterovi a Putování za velrybí písní.

Sdílejte