V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

„Potřetí V pitchi. A bude to opět fest“

Je tu třetí ročník hudebního festivalu pro lidi z reklamek. Co vás čeká na pódiu i mimo ně?

Zleva Radek Pleha, Pavel Wilhelm Přibyl, David Suda, Hana Šavrdová

Kreativní a produkční tým festivalu. Zleva Radek Pleha, Pavel Wilhelm Přibyl, David Suda, Hana Šavrdová

Festival V pitchi jde do třetího ročníku. Znamená to, že má úspěch?

Hana Šavrdová: Loni to byl super mejdan se skvělou atmosférou. Máme dobré ohlasy, v reklamkách je stále dost dobrých kapel a taky máme ještě energii vytvořit tenhle cirkus potřetí.

V čem bude letošní ročník jiný?

David Suda: Nejdřív možná řekneme, v čem bude stejný. Chceme si zachovat mírovou meziagenturní atmosféru, kdy se jdete potkat se svými bývalými kolegy či kámoši z jiných agentur. Hrát nám k tomu budou opět kapely a hudební projekty, jejichž členové pracují v reklamě. A už potřetí s námi spolupracuje Drawetc. a vytvoří doprovodný program pro návštěvníky.

Dobrá. A ty novinky?

Hana Šavrdová: Novinkou je třeba prostor. Líbí se nám, že se festival stěhuje pokaždé do jiného místa. Ale skloubit dobrou dostupnost, kapacitu a toleranci k pozdnímu hlučení je těžší, než se zdá. Nakonec budeme v Radosti FX. Takové staré kultovní místo. Kdykoliv někomu řeknem, že to je tam, tak se mu rozzáří oči divokými vzpomínkami.

A co dál?

David Suda: Novinkou je složení kapel. Máme dvě živé kapely, které hrají fakt skvěle. Fvtvre napojené na Mark BBDO a Snap Call z McCann Prague. Aby došlo ke svižnému střídání na pódiu, doplňujeme program o dva MC projekty. Jedním je Podpultura z Ogilvy a Aitomu, poctivej hopec, a druhým je MC Dew z WMC Grey. To je takovej poctivej hec, kdy jsme odhalili mladistvou rapovou minulost jednoho kolegy a přemluvili ho k vystoupení po mnoha letech, co svou kariéru tutlal. A samozřejmě zahraje taky DJ Cut Dem.

Hana Šavrdová: A novinkou je i doprovodný program. Ilustrátoři z Drawetc. vám letos vystřihnou parádní v pitchi karikaturu a pomohou nám připravit pozadí pro Smybox.

Budete v projektu pokračovat i nadále?

David Suda: Snad ano. Aby nás to ale bavilo, musí se to posouvat dál. Už letos jsme chtěli jet program na dvou pódiích, taky nás láká varianta open air. Čím lepší „vibes“ nám dáte letos, tím větší parádu připravíme příště. Uvidíme se 24. října v Radosti!

Podívejte se na letošní kampaň V pitchi festu

Propagační text je součástí mediální podpory festivalu od Médiáře