Potůček odchází z Digizone.cz, jde do PR

Dosavadní šéfredaktor webu o televizi a rádiu bude dělat marketing antivirového Esetu.

Jan Potůček

Jan Potůček

Specializovaný zpravodajský web o digitálních vysílání Digizone.cz opouští po deseti letech jeho zakladatel a šéfredaktor Jan Potůček. Od listopadu přechází do PR agentury Taktiq Communications Michala Uryče-Gazdy, taktéž bývalého novináře. Nastupuje tam jako konzultant týmu pro firmu Eset, která působí v oblasti antivirů a bezpečnostního software.

Pro její českou pobočku bude Potůček tvořit obsah a podporovat marketingový tým. Má při tom využít zkušenosti z vedení online magazínů (zakládal před časem i RadioTV.cz či mediální sekci Světa namodro), práce s netradičními digitálními formáty a analýzy dat. Nahradí stávajícího konzultanta Petra Blažka, který postupuje do bratislavské centrály Esetu.

„Dostal jsem nabídku, které jsem se nejdřív zasmál. Později jsem si řekl, že deset let psaní, redigování a organizování je dost, byl jsem unavený,“ popsal Potůček své rozhodování Médiáři. V Taktiqu dělá od listopadu, na Digizone bude dohlížet do konce roku, neboť plánovaná předávka novému šéfredaktorovi webu, která měla proběhnout začátkem tohoto měsíce, se zdržela kvůli výpovědní lhůtě Potůčkova nástupce.

Potůček si nechal možnost dál s Digizone autorsky spolupracovat. V autorském týmu webu dál působí redaktor Lukáš Polák.