PPF: o koupi Novy ani CME nejednáme

Majitel televize Nova je značně zadlužený podnik

Skupina CME, majitel televize Nova, je značně zadlužený podnik

Finanční skupina PPF odmítla spekulace, podle nichž jedná o koupi televize Nova nebo jejího vlastníka Central European Media Enterprises. O údajném záměru finančníků Petra Kellnera, hlavního vlastníka PPF, a Pavla Tykače píše dnešní Mladá fronta Dnes. Akcie CME na pražské burze dopoledne zpevnily o více než 10 %, kolem 10.30 růst zmírnily na zhruba 6 %.

„Není to pravda: skupina PPF nejednala a nejedná o koupi CME/TV Nova a tuto skutečnost redakci MF Dnes oficiálně sdělila. Zatahování jména PPF do publikování zavádějících informací, které mají kurzotvorný vliv na společnosti obchodované na burze, se budeme bránit,“ uvedl mluvčí PPF Radek Stavěl.

MF Dnes napsala, že finančníci jednají o koupi mediální skupiny CME, plánuji si ale prý ponechat pouze Novu, společnosti na ostatních trzích by poté zřejmě rozprodali. Zástupci českých podnikatelů se údajně s hlavním vlastníkem CME, společností Time Warner, už několikrát sešli v Londýně. Kellner ani Tykač tyto informace listu oficiálně nepotvrdili.

Pokud chce případný zájemce uspět, musí podle listu dát hlavnímu akcionáři CME nabídku na odkup celé skupiny. Cena by se podle MF Dnes mohla vyšplhat na 1,5 až 1,7 miliardy dolarů, tedy 30 až 34 miliard Kč. Případný nový vlastník by ale zaplatil reálně jen polovinu, protože zadlužení CME je asi 870 milionů dolarů.

Sdílejte