V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Telefónica spouští online půjčovnu filmů O2 Videotéka

Úvodní stránka služby O2 Videotéka na webu

Úvodní stránka služby O2 Videotéka na webu

Telekomunikační operátor Telefónica Czech Republic čerstvě v držení skupiny PPF spustil s dubnem novou internetovou půjčovnu filmů O2 Videotéka, na adrese www.o2tv.cz. Za poplatek nabízí zpočátku zhruba tisícovku filmů, měsíčně má přibýt kolem třicítky dalších titulů. V nabídce jsou tuzemské snímky i produkce hlavních hollywoodských studií Walt Disney, Warner Bros, Sony Pictures nebo Universal.

Ceny za zapůjčení začínají na 30 Kč za starší snímky, u novinek je to 55 Kč. Za takové poplatky je film k dispozici 24 hodin, počet zhlédnutí není omezen. Sledovat filmy je možné na počítači a chytrých televizorech, verze pro tablety a mobilní telefony se teprve připravuje. Web je provázán s populárním hodnocením na webu ČSFD.cz Martina Pomothyho.

Detail filmu nabízí hodnocení z ČSFD.cz

Detail filmu nabízí hodnocení z ČSFD.cz

Pro předplatitele televize přes internet (IPTV) O2 TV funguje účtování prostřednictvím měsíční faktury; poplatky za jednotlivé filmy ale platí jako ostatní, a jako dosud v rozhraní služby na televizorech. Abonenti hlasových služeb O2 nehradí poplatek za premiové SMS.

Nová nabídka O2 přichází po nedávném spuštění videotéky Ivio, v níž se spojily distributor Hollywood Classic Entertainment a vydavatelství Ringier Axel Springer, které do ní prodává reklamu a mohutně ji podporuje ve svých tiskovinách (Blesk, Reflex a další). Už déle na českém trhu fungují placené online videopůjčovny Voyo televize Nova a Topfun, spojovaná se skupinou J&T.