Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Telefónica spouští online půjčovnu filmů O2 Videotéka

Úvodní stránka služby O2 Videotéka na webu

Úvodní stránka služby O2 Videotéka na webu

Telekomunikační operátor Telefónica Czech Republic čerstvě v držení skupiny PPF spustil s dubnem novou internetovou půjčovnu filmů O2 Videotéka, na adrese www.o2tv.cz. Za poplatek nabízí zpočátku zhruba tisícovku filmů, měsíčně má přibýt kolem třicítky dalších titulů. V nabídce jsou tuzemské snímky i produkce hlavních hollywoodských studií Walt Disney, Warner Bros, Sony Pictures nebo Universal.

Ceny za zapůjčení začínají na 30 Kč za starší snímky, u novinek je to 55 Kč. Za takové poplatky je film k dispozici 24 hodin, počet zhlédnutí není omezen. Sledovat filmy je možné na počítači a chytrých televizorech, verze pro tablety a mobilní telefony se teprve připravuje. Web je provázán s populárním hodnocením na webu ČSFD.cz Martina Pomothyho.

Detail filmu nabízí hodnocení z ČSFD.cz

Detail filmu nabízí hodnocení z ČSFD.cz

Pro předplatitele televize přes internet (IPTV) O2 TV funguje účtování prostřednictvím měsíční faktury; poplatky za jednotlivé filmy ale platí jako ostatní, a jako dosud v rozhraní služby na televizorech. Abonenti hlasových služeb O2 nehradí poplatek za premiové SMS.

Nová nabídka O2 přichází po nedávném spuštění videotéky Ivio, v níž se spojily distributor Hollywood Classic Entertainment a vydavatelství Ringier Axel Springer, které do ní prodává reklamu a mohutně ji podporuje ve svých tiskovinách (Blesk, Reflex a další). Už déle na českém trhu fungují placené online videopůjčovny Voyo televize Nova a Topfun, spojovaná se skupinou J&T.