Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

PR Wundermanu dělá Gráfová od Roberta Němce

Jitka Gráfová

Jitka Gráfová

Interní a externí komunikaci přední české agentury Wunderman má nově na starosti Jitka Gráfová, která předtím tři a půl roku pracovala na pozici seniorní konzultantky PR v agentuře RobertNemec.com (kampaně pro Českou mincovnu či Jysk). Dva roky působila v komunikační agentuře Prime Communication (PR a eventy pro Tatry Mountain Resorts, Ondrášovku, Skiareál Špindlerův Mlýn). Předtím dělala 10 let v médiích (iDnes.cz, Aktuálně.cz) jako redaktorka či editorka.

„Nedávno jsme v pražské pobočce Wundermanu přesáhli hranici 500 zaměstnanců. Proto je potřeba, ještě víc než kdykoliv předtím, posílit interní komunikaci,“ vysvětluje výkonný ředitel Wundermanu Karel Duchek. „Je pro nás důležité, aby lidé uvnitř firmy věděli, na jakých nových projektech se pracuje, co se ve firmě aktuálně děje a co nového se chystá. I přes svoji velikost se snažíme, aby si agentura zachovala firemní atmosféru, kde se mísí reklamní bohémství a technologická přesnost,“ přeje si šéf.

Gráfová ve Wundermannu střídá Petra Freimanna. Bude mít na starosti nastavení komunikační strategie, optimalizaci PR procesů a dohled nad plněním nastaveného komunikačního plánu – i v oblasti externí komunikace. „Ve Wundermanu děláme spoustu zajímavých projektů a kampaní, pracují tu chytří a kreativní lidé a my dlouhodobě chceme, aby toto bylo vidět víc i navenek,“ dodává Duchek.