V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Praha 8 odstraňuje bigboardy

Dvě plochy už zmizely z Palmovky, další dvě chce město odstranit z ulice V Holešovičkách nedaleko mostu Barikádníků.

  • ČTK
  • 10. 06. 2014 15:00
Jeden z bigboardů Media Channel na Palmovce, už nestojí. Repro: mediachannel.cz

Jeden z bigboardů Media Channel na Palmovce, už nestojí. Repro: mediachannel.cz

Radnice Prahy 8 chce odstranit hned čtyři obří bigboardy, které stojí v Libni. Dva z nich již rozmontovala a uskladnila. Společnosti Media Channel, která měla od radnice pozemky na bigboardy pronajaty, totiž Praha 8 vypověděla smlouvu. Firma ji podle vedení radnice neplnila. ČTK to řekl místostarosta Ondřej Gros (ODS).

Podle radnice porušila firma smlouvu tím, že nájem za pozemky začala platit až poté, co bigboardy postavila. „Po konzultaci s právníky jsme to shledali jako důvod k odstoupení od smlouvy,“ řekl Gros s tím, že pronájem pozemků byl schválen v roce 2008, postaveny byly až později.

Dva bigboardy, které stály na Palmovce, již radnice nechala rozmontovat na své náklady. Firma je totiž v dané lhůtě, kterou na odstranění měla, neodvezla. Navíc v místě, kde byly, má vyrůst nová budova radnice. Oba nosiče jsou uskladněny, aby se neponičily. Náklady na jejich rozmontování bude chtít radnice po firmě zaplatit. „Ze zákona to musíme udělat,“ řekl Gros.

Ředitel Media Channel Michal Martínek ČTK řekl, že na všechny bigboardy se vztahuje soudem vydané předběžné opatření. Firma odstoupení od smlouvy napadla u soudu a ten vydal předběžné opatření, podle kterého by reklamní stožáry neměly být do rozhodnutí soudu odstraněny. „Soud vydal předběžné opatření 9. června, proto jsem dnes vzal na Palmovku policii, aby jednání radnice zadokumentovala,“ řekl s tím, že další právní kroky zváží po rozhodnutí soudu o platnosti odstoupení od smlouvy.

Co bude se zbylými dvěma bigboardy v ulici V Holešovičkách nedaleko mostu Barikádníků, zatím není jasné. „Uvidíme, jak se firma zachová, třeba dojde ještě k nějakým jednáním,“ řekl místostarosta.