Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Praha má tendr na design nových prvků mobiliáře

Hlavní město chce nové lavičky, stojící i závěsné odpadkové koše a stojany na kola.

Hlavní město Praha vypsalo veřejnou zakázku na návrh setu pražského městského mobiliáře, obsahujícího lavičky, odpadkové koše a stojan na kola. Tendr je dvoukolový, o rozdělení cen rozhodne porota na základě hodnocení návrhů a prototypů ve druhém kole. První cena činí 120.000 Kč, druhá 80.000 Kč a třetí 40.000 Kč. Do tendru se lze hlásit do 20. prosince 2016

Mobiliář by měl být dostatečně reprezentativní pro významné i běžné veřejné prostranství. Každá jeho navržená součást má být schopna vystupovat samostatně i v sestavě s dalšími prvky. Jednotlivé prvky by měly být reprezentativní, umožňovat snadnou údržbu a správu. Vycházet mají z charakteru a historie pražského prostředí, a dotvářet tak vizuální charakter veřejných prostranství. Umisťovány budou jak do uličních prostranství a náměstí, tak do parků, převážně v centru a širším centru Prahy. 

Návrhy zhodnotí porota ve složení autor švýcarského městského mobiliáře Claude Brulhart, akademičtí architekti Jiří Pelcl a Petr Hájek, pražská primátorka Adriana Krnáčová, architektka Pavla Melková, designérka Eva Eislerová a ředitel odboru památkové péče pražského magistrátu Jiří Skalický.

Účastníkům soutěže v prvním kole nepřísluší náhrada výloh. Ti, kteří postoupí do druhého kola, získají nárok na skicovné ve výši 80.000 Kč bez DPH a v případě výroby prototypu na náhradu nákladů na jeho výrobu v maximální výši 280.000 Kč bez DPH.

Pražský městský mobiliář provozuje od roku 1994 společnost JCDecaux, která letos v lednu deklarovala, že jej chce provozovat i nadále.