V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Praha má tendr na nákup online médií

Hlavní město hledá realizátora kampaně na propagaci svých akcí v zahraničí.

Praha. Foto: Profimedia.cz

Praha. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Marketingová organizace hlavního města Prahy Prague City Tourism vyhlásila výběr agentury, která bude v letošním a příštím roce realizovat marketingovou online kampaň, propagující v zahraničí sedm magistrátem podporovaných pražských kulturních a sportovních akcí, a nakoupí pro ni mediální prostor. Předpokládaná hodnota zakázky činí osm milionů Kč. Zakázka byla původně vypsána na 15 milionů korun (včetně DPH), z toho ale zhruba tři miliony korun bude tvořit samotné DPH a zbylé finanční prostředky budou podle mluvčí Prague City Tourism Kateřiny Bártové postupně vloženy do propagace vybraných akcí zejména po Česku, a to ve spolupráci s organizátory vybraných akcí.

Lhůta pro podání nabídek je stanovena na 25. dubna 2016. Propagační kampaň po Česku začne oficiálně 1. května, následně bude 15. května spuštěna kampaň v zahraničí. Kampaň bude probíhat pouze online, částečně v roce 2016 a dále v roce 2017 tak, aby každá akce byla propagována pouze jednou. 

Propagovány budou následující festivaly a kulturní i sportovní akce:

  • United Islands of Prague (23. až 25. června 2016)
  • Letní Letná (18. srpna až 4. září 2016)
  • Signal festival (13. až 16. října 2016)
  • Designblock (27. až 31. října 2016)
  • Febiofest (23. až 31. března 2017)
  • Pražský mezinárodní maraton (7. května 2017)
  • Pražské jaro (12. května až 2. června 2017)

Rozhodujícími kritérii jsou ze 45 % kvalita nabídnutého řešení, že 40 % nabídková cena a z 15 % reakční doba. Do tendru se lze hlásit do 25. dubna. 

Pražský magistrát vyhlásil tendr na propagaci významných pražských akcí poprvé loni v listopadu a rozdělil jej nakonec na kreativní a mediální část. Do kreativní se přihlásily agentury Dorland a Havas Worldwide Prague.