Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Praha se objeví na autobusech Vega Tour

Dvacet autobusů s motivem Hradčan procestuje evropské metropole i Česko.

Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská s výkonným ředitelem Vega Tour Milošem Capouškem

Ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská s výkonným ředitelem Vega Tour Milošem Capouškem

Marketingová organizace hlavního města Prahy Prague City Tourism zpropaguje Prahu na dvaceti autobusech dopravní společnosti Vega Tour. Osmnáct z nich bude sloužit k cestám po Evropě, dva Vega Tour pronajme zájemcům o tuzemskou dopravu. Všechny bude od letošního května do příštího dubna zdobit panorama Hradčan.

Autobusy by měly během nadcházejícího roku objet všechny evropské metropole. Část flotily bude využívána pro cesty po Skandinávii, další bude křižovat trasu mezi Londýnem a Římem nebo sloužit k přepravě do středomořských turistických rezortů.

„Vega Tour obvykle plochy na svých autobusech komerčně nepronajímá, v případě Prahy však učinila výjimku. Prague City Tourism uhradil pouze náklady na výrobu polepu ve výši zhruba 200.000 Kč. Je to vůbec poprvé, kdy se soukromá společnost rozhodla takto podpořit cestovní ruch do Prahy,“ tvrdí ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.

Prague City Tourism už podobný projekt realizovala v roce 2014, kdy začala propagovat hlavní město celopolepem Airbusu A319 od Českých aerolinií. V současnosti zvažuje podle Dolanské spolupráci i s aerolinkami Austrian Airlines, které plánují pojmenovat vybraná letadla po městech střední Evropy.  

Vega Tour založili v roce 1995 Ladislav a Petr Semečtí spolu s Milošem Capouškem. V současnosti vlastní tohoto dopravce firma VT International se sídlem v Kyperské republice.