V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Prášková strava Mana po Globusu expanduje do trafik Relay

Prášková strava Mana v trafikách Relay

Prášková strava Mana v trafikách Relay

Funkční strava Mana expanduje do kamenných poboček trafik Relay, k dostání bude ve 35 pobočkách sítě. Celkem má Relay v Česku 185 prodejen, Mana má v plánu se postupně rozšířit i do dalších. „V první fázi jsme se zaměřili na místa s největší koncentrací cestujících. Za první dva únorové dny jsme na pražském hlavním nádraží, na Letišti Václava Havla a na zastávkách metra prodali několik set balení,“ uvedl Jakub Krejčík, majitel firmy Heaven Labs, která Manu vyrábí. V krátké době je to druhá expanze Many do kamenných prodejen, v polovině ledna se prášková strava začala prodávat v sekci zdravé výživy hypermarketů Globus

Jedno balení Many, které obsahuje 400 kalorií a má objem 330 mililitrů, se v Relay prodává za 79 Kč, v Globusu je k dostání za 74,90 Kč. „My bychom rádi prodávali Manu ve všech prodejních kanálech za naprosto totožnou cenu, ale museli jsme zde stejně jako jakýkoliv jiní výrobci přistoupit na pravidla toho, kdo danou prodejní síť vlastní. Prodávající je ten, kdo si určuje konečnou cenu produktu. Je to naprosto běžné prakticky u všech produktů, kolu také koupíte v obchodním řetězci za nižší cenu než v trafice, kde jsou vyšší náklady na logistiku, naskladnění a podobně,“ vysvětlil Krejčík. Mana se v trafikách prodává v tekuté formě. 

Uvedení Many u obou nových prodejních partnerů český výrobce podpoří ochutnávkami. V Globusech Manu mohou zákazníci ochutnávat během února, v prodejnách Relay ochutnávky odstartují 7. března.  

„Je to další krok, jak dostat Manu blíže k těm, kteří se z nejrůznějších důvodů potřebují stravovat na cestách. Právě tato skupina lidí hledá rychlé a přitom kompletní a vyvážené jídlo s obsahem všech důležitých živin, které zaručí efektivní nasycení i doplnění energie,“ řekl Krejčík. V Heaven Labs má Krejčík majoritní, 70% podíl. Dalšími společníky jsou Marek Humpl s 15% podílem a Grigory Vyatkin také s 15% podílem. Heaven Labs sídlí v pražské Uhříněvsi, kde také vyrábí a zaměstnává 37 zaměstnanců. Za loňský rok měla firma obrat 87 milionů Kč.