Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Právo & byznys jako samostatný časopis v Mladé frontě končí

Titulní strana magazínu Právo & byznys

Titulní strana magazínu Právo & byznys

Vydavatelství Mladá fronta ukončuje samostatné vydávání měsíčníku Právo & Byznys. Od 26. března bude měsíční přílohou bezplatného deníku E15, dál se zaměřením na právnickou obec a topmanagement. Takto má vycházet víc než ve dvojnásobném nákladu. Samostatně ho Mladá fronta vydávala od listopadu 2010, prodává se za 119 Kč.

„Integrování magazínu do deníku E15 nám umožňuje navýšit náklad původního magazínu na 55.000 výtisků a dostat jej také do širší řízené i volné distribuce a na nová prodejní místa,“ uvedl Tomáš Skřivánek, ředitel divize Euro E15 a šéfredaktor E15 a týdeníku Euro.

Novou přílohu Právo & Byznys bude redakčně připravovat Igor Záruba, dosavadní šéfredaktor magazínu. Ten se začátkem letoška stal rovněž šéfredaktorem měsíčníku o médiích a marketingu Strategie.