V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Prázdninové Óčko bude „ohýbat léto“

Letní vysílání hudební televize zařadí seriál Užít Mallorcu, zopakuje nejúspěšnější díly Limuzíny a uvede nové formáty jako Jokerův letní speciál.

Interiér nového studia televize Óčko. Foto: Vojta Herout

Televize Óčko vysílá od června z nových studií na pražském Smíchově. Foto: Vojta Herout

Hudební stanice Óčko si pro své letní programové schéma, které startuje v pondělí 29. června, vybrala motto Ohýbej léto. Období letních prázdnin má být totiž v podání Óčka ve znamení narušování zvyků a zavedených pravidel televize. V tomto duchu staví také marketing spřízněného nového videowebu Playtvák.cz.

V hudební televizi přes den poběží „ztřeštěné“ reportáže Ohýbej léto z domácích i zahraničních festivalů, které bude moderovat dvojice Ondra Havel a Johan Mádr.  Hodinové playlisty diváků s názvem Moje desítka se přesunou na desátou dopoledne. Zařazeny budou i tematické playlisty Best of k vybraným festivalům jako Best of Sziget, Grape Festival či SázavaFest.

Óčko o prázdninách naváže na loňský seriál Užít Ibizu. Štáb se tentokrát v rámci cyklu Užít Mallorcu vydá společně s vítězi velké letní soutěže na ostrov Mallorca. Seriál poběží od půlky července každý všední den od 19.00 a 22.00.

Víkendová dopoledne budou patřit hudebním speciálům Top 30, respektive Óčko Chart, a podvečery nejúspěšnějším dílům talkshow Limuzína Míry Hejdy. „Novinkou bude nasazení online formátů Jokerův letní speciál a Showrec: Úplně nejvíc, které propojují televizní vysílání a digitální platformy Óčka,“ říká šéfdramaturg Alexandr Guha. Program doplní reportáže a rozhovory přímo s headlinery zahraničních festivalů.

Televize na léto nachystala také několik soutěží, třeba o vstupenky na domácí a zahraniční hudební festivaly, zapůjčení kabrioletu na týdenní dovolenou nebo účast ve videoklipu.

Programové schéma televize Óčko na léto 2015

Programové schéma televize Óčko na léto 2015. Kliknutím zvětšíte

Sesterská stanice Óčko Gold na léto přichystala víkendové speciály věnované nejklasičtějším interpretům. První červencový víkend odstartuje speciál Víkend s Beatles. Dále budou pokračovat speciály s Karlem Gottem, Michaelem Jacksonem, Abbou a dalšími interprety.