Pražská Galerie Butovice mění majitele, koupil ji fond Investika

Nákupní centrum Galerie Butovice prošlo loni modernizací a letos mění majitele

Nákupní centrum Galerie Butovice prošlo loni modernizací a letos mění majitele

Nákupní centrum Galerie Butovice změnilo majitele. Nově je vlastní český realitní fond Investika, který centrum odkoupil od investičního fondu Cromwell Property Group. Obchodní dům loni prošel celkovou modernizací a rozšířením o nové obchody.

„Galerie Butovice je případová studie o proaktivním přístupu ke správě nákupních center a ukazuje, jak je úspěšně zlepšit. Poté, co společnost Cromwell realizovala rozvojový program, je Galerie Butovice úspěšným centrem nabízejícím zajímavý, stabilní výnos, který má potenciál pro další růst,“ říká Ondřej Vodňanský, associate v investičním týmu Cushman & Wakefield, který při prodeji zastupoval fond Cromwell.

Nejmarkantnější změnou bylo přistavění prostoru o 15.000 metrů čtverečních pro prodejce nábytku Kika, které proběhlo v loňském roce. Součástí modernizace bylo také vylepšení vstupního prostoru, rozšíření foodcourtu, lepší propojení pater a instalace nového osvětlení. Přibyli rovněž noví nájemci jako New Yorker, Lindex, Mall.cz, CZC, Bombay Express či Pizza Hut.