V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Pražská pobočka Stinku pohltí produkci Savage

Daniel Bergmann. Foto: Ciclope Festival

Daniel Bergmann. Foto: Ciclope Festival

Produkční společnost Stink, kterou založili před 20 lety v Praze a v Londýně producent Daniel Bergmann a režisér Ivan Zachariáš, se v české metropoli spojí s místní produkcí Savage. Tu vlastní Pavla Burgetová. Ta má být ještě několik měsíců k dispozici jako konzultantka. Savage zanikne a její aktivity se převedou na Stink Prague (dosavadní Stink CZ). Stink svou pražskou pobočku otevřel před dvěma lety, jejího vedení se ujala Marcela Vrátilová.

Firmu, která vznikne spojením Stink a Savage, teď nově povede Klára Králíčková, dosavadní managing director Savage. „Z Prahy pocházíme, tady jsme například našli talentované tvůrce Ivana Zachariáše a Martina Krejčího, které jsme prosadili celosvětově. V Česku je řada nadějných a všestranných talentů, které bychom rádi rozvíjeli a pomáhali je prosadit doma i ve světě,“ je přesvědčen Bergmann.