V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pražská televize Metropol bude od října vysílat celoplošně, v síti 3

Televize Metropol, vysílající dosud pozemně pro Prahu a střední Čechy, rozšíří v rámci vysílací sítě 3 letos v říjnu svůj dosah na celou republiku. Na tiskové konferenci to dnes uvedl Kamil Levinský, generální ředitel Českých Radiokomunikací, které síť provozují a Metropol v ní šíří od loňského srpna.

Levinský naznačil, že se přitom na podzim může změnit „regionální“ název stanice. „Jestli se bude jmenovat Metropol, samozřejmě nemůžeme komunikovat,“ řekl.

České Radiokomunikace dnes na hojně navštíveném setkání s novináři a odborníky z branže představily experimentální pozemní síť ve standardu DVB-T2, v níž ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) šíří už od 17. července signál ČT2 a ČT4, na nichž od 27. července do 12. srpna poběží letní olympiáda v Londýně. Tytéž dva programy šíří Radiokomunikace v HD také ve zmíněné síti 3.

„Trošičku nám ujel vlak,“ podotkl šéf Radiokomunikací ke startu DVB-T2. „Zbytek Evropy jde mílovými kroky, my tu zaostáváme.“ Podmínku provozovat testovací síť jen v pracovních dnech od 8 do 17 hodin, kterou Radiokomunikacím uložil regulační Český radiokomunikační úřad, označil za „naprosto nesmyslnou“.