Pražská televize Metropol chystá Rudý týden, s přenosem z Gottwaldova mauzolea

Televize Metropol připravila ve spolupráci s Národním muzeem speciální program od pondělí 20. 2. do neděle 26. 2. s názvem Rudý týden, zaměřený na období 50. let 20. století. Zahrne reportáže a vystoupení pamětníků, historiků, obětí komunistického režimu či třeba posledního žijícího člena osobního lékařského týmu, který se staral o mumii Klementa Gottwalda.

Diváci Metropolu budou moci jako první nahlédnout do nové expozice Národního muzea s názvem Laboratoř moci i do dříve přísně tajných prostor zázemí Gottwaldova mauzolea v Národním památníku na Vítkově. To proběhne přenosem v pátek 24. 2. od 13 hodin (veřejnosti bude pak expozice zpřístupněna od 25. února).

Pražská stanice tak navazuje na svůj speciální projekt k 22. výročí od Sametové revoluce s názvem Co by se stalo, kdyby nebyl 17. listopad 1989.

„V době různých ekonomických a finančních krizí se opět probouzejí nejrůznější populisté a radikálové, kteří nabízejí svá zaručeně dobrá řešení. Náš projekt ukazuje, jak takové experimenty končí,“ uvedl generální ředitel Metropolu Marek Vítek.