Pražská TV Metropol uvádí nedělní politické diskuse. Vyrábí i moderuje ji europoslanec ODS

Edvard Kožušník se nechal zvěčnit jako špičkový televizní moderátor. Foto: TV Metropol

Edvard Kožušník se nechal zvěčnit jako špičkový televizní moderátor. Foto: TV Metropol

Regionální televize Metropol odvysílala dnes první díl hodinového debatního pořadu Evropa z metropole. Bude ho dávat každou neděli v poledne, v tutéž dobu, kdy běží první hodina Otázek Václava Moravce na České televizi.

Politickou diskusi na Metropoli uvádí nikoli redaktor, ale politik - europoslanec za ODS Edvard Kožušník, který se do evropského parlamentu dostal mimo jiné díky tomu, že svou kampaň postavil na požadavku zrušit koncesionářské poplatky za Českou televizi i rozhlas a platit tato média ze státní pokladny.

„Pořad je nám dodávaný na klíč, nic za něj neplatíme. S panem Kožušníkem má televize smlouvu o dílo,“ přiblížila na dotaz Médiáře mluvčí stanice Anna Lukešová. V titulcích pořadu se uvádí, že pořad „vyrobil Evropský parlament a Kozusnik.eu“.

Pořad se natáčí ve studiu ve francouzském Štrasburku a Kožušník tam má zvát „převážně osobnosti evropské politiky“. Mezi prvními hosty jsou bývalý předseda Chilského senátu Jorge Pizarro Soto, britský politik narozený na Srí Lance Nirj Deva či bývalý hokejista Peter Šťastný.

„Chci divákům ukázat, že politika není jenom ‚hašteření‘,  na které jsou diváci zvyklí z českých politických diskusních pořadů, ale je zejména o lidech a jejich životních příbězích. Proto jsme se s televizní stanicí Metropol shodli na tom, že divákům představíme zajímavé evropské politiky z celého politického spektra v nekonfliktním duchu,“ prohlásil Kožušník.