V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pražské Holešovice dostaly magazín Down Town

Majitel centra Rosmarin Roman Pilíšek vydává čtvrtletník, aby zpropagoval část Prahy 7.

Titulní strana prvního vydání magazínu Down Town

Titulní strana prvního vydání magazínu Down Town. Hlavním tématem čísla je galerie Dox, průvodcem je její majitel Leoš Válka

Výhradně na čtvrť Holešovice v obvodu Prahy 7 se zaměřuje nový tištěný časopis Down Town, čtvrtletník v nákladu 5.000 kusů, který je k dispozici zdarma. Orientuje se na design, jídlo, módu, sport a další kulturní nebo volnočasové aktivity a koncepty spjaté s Holešovicemi, je proto k dostání v tamějších vybraných kavárnách, restauracích a dalších známých podnicích. 

Vydavatelem časopisu je Roman Pilíšek, majitel kancelářského centra Rosmarin. To má ambici stát se lokálním trendsetterem a pomáhat dalšímu oživení celých Holešovic. V magazínu počítá s inzercí, ale v rozsahu nejvýš dvě stránky na vydání, titul je tak položkou v marketingovém rozpočtu Rosmarinu. Na výrobě magazínu se podílí grafický ateliér Studio Divize a komunikační agentura Community, její Linda Rakytková je vedoucí redaktorkou.

„Holešovice jsou nejživější a nejvíce podnětnou částí Prahy. Vzniká zde bezpočet poutavých míst nebo projektů. Dlouhodobě se zde koncentruje tvůrčí potenciál z celé metropole. My chceme přiblížit tuto moderní tvář Holešovic atraktivní formou se všemi jejími specifiky i historickými odkazy. Zaměřujeme se na místní podniky či podnikatele, kulturní a sportovní vyžití, osobnosti či sdružení a zájmové skupiny,“ přiblížil Pilíšek.

Podle něj je magazín „skvělou vizitkou pro místní developery“.