Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Pražský fond Credo Ventures investuje „stovky tisíc eur“ do projektu Beepl.com

Firmě nabízející „chytřejší způsob, jak se ptát” šéfuje Steve O’Hear, bývalý novinář z TechCrunche.

Společnost Beepl zabývající se tvorbou expertní platformy a semantickými technologiemi oznámila investici v řádu stovek tisíc eur, od investorů pod vedením pražské venture kapitálové společnosti Credo Ventures.

Finanční prostředky z investice budou použity pro další vývoj produktu a spuštění webu Beepl.com v příštích měsících. Ondřej Bartoš, partner společnosti Credo Ventures, se také stane členem představenstva.

„Beepl představuje ‚chytřejší způsob, jak se ptát‘. Pomáhá totiž uživatelům najít odpovědi, názory a zkušenosti od expertů na konkrétní téma, nebo z jejich sociální sítě. To vše pomocí vlastního sémantického nástroje a s využitím NLP (natural language processing) i strojového učení, aby porozuměl jak jednotlivým otázkám, tak i zájmům a odborným znalostem uživatelů,“ uvedla společnost.

Firma Beepl má sídlo v Londýně a byla založena v dubnu 2010 lidmi ze Slovenska, Velké Británie a České republiky. Šéfuje jim Steve O’Hear, bývalý technologický novinář z TechCrunch.com.

“Beepl pracuje na rozhraní grafu zájmů se sociálním grafem uživatelů, což poskytuje vzrušující nový přístup k hledání odpovědí a názorů online,” rozplývá se Ondřej Bartoš.

„Lidé se touží zapojit do konverzace a reagovat na otázky online. Ale aby tyto interakce byly efektivní, je potřeba rozpoznat pravý význam otázek a zapojit do konverzace ty správné uživatele. To je přesně to, co má Beepl dělat,“ řekla Esther Dyson, předsedkyně poradního sboru Credo Ventures.

Credo Ventures se sídlem v Praze je venture kapitálová firma založená v roce 2009 s cílem stát se vedoucím venture kapitálovým investorem do firem v raných fázích rozvoje, zejména v oblastech internetu, IT a zdravotnictví ve střední a východní Evropě. Dosud investovala do společností Cognitive Security a Klick2Contact.