V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pražský obchodní dům Kotva čeká příští rok 2020 velká přestavba

Pražský obchodní dům Kotva

Pražský obchodní dům Kotva

Obchodní dům Kotva v centru Prahy projde zásadní rekonstrukcí. Společnost PSN Václava Skaly, která stavbu ze 70. let minulého století vlastní, plánuje Kotvu přestavit na „moderní obchodní dům světové úrovně“. Rekonstrukce začne v příštím roce a potrvá přibližně rok. „Očekáváme, že zhodnocení investice bude pro investory nadprůměrné,“ tvrdí Miroslav Linhart z poradenské společnosti Deloitte, která finančního partnera pomáhá hledat.

PSN získala Kotvu v roce 2016 od irské konsolidační agentury NAMA. Poslední dva roky pracuje na detailním obchodním konceptu, který má známou stavbu přeměnit na moderní department store a zařadit ji mezi nejprestižnější obchodní domy světových metropolí.

„Kotva bude jako jediné obchodní místo svého druhu v Česku udávat trend a tempo světové módy, kultury i životního stylu,“ nebál se slíbit šéf Kotvy Marek Vavřina. S novým konceptem pomáhají odborníci se zkušenostmi z londýnského Selfridges nebo TsUM a Tsvetnoy v Moskvě. „Plánujeme, že v Kotvě umístíme více než 800 značek, domluveni jsme už zhruba s polovinou z nich,“ doplňuje Vavřina.