V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Pražský Showtheroom spojil obchod značek Mumray, Nalejto a Vobouch

Showtheroom obchod

Obchod Showtheroom

Tři české designérské značky Mumray, Nalejto a Vobouch se rozhodly spojit v jednom projektu. Jmenuje se Showtheroom a funguje na adrese Náplavní 3 v centru Prahy poblíž Tančícího domu. Od roku 2012 byl na témže místě showroom a dílna Lucie Michalcové, která stojí za značkou Mumray. Jedná se nejen o prodejní místo, prostor slouží zároveň jako dílna a výstavní prostor. Zákazníci se tak mohou setkat s tvůrci přímo při nákupu.

Showtheroom se zatím zaměřuje na bytový design a módní doplňky. Ceny se liší podle typu produktu běžnější nádobí začíná na 300 Kč, autorské vázy ale mohou stát až 10.000 Kč, kabelky a tašky od Mumray stojí většinou do 3.000 Kč. V budoucnosti provozovatelé plánují přizvat ještě tvůrce oděvů. Kromě setkání s designéry nabízí možnost poradit se v oblasti designu, případně si zadat zakázkovou výrobu na míru. Vedle Michalcové se na konceptu podílejí za Vobouch Richard Švejda a Markéta Kalivodová. Ta zároveň působí i v porcelánovém studiu Nalejto spolu s Lucií Vostalovou a Lenkou Záhorkovou.

„Kvůli mateřským povinnostem jsem neměla na chod vlastního showroomu tolik času a také jsem měla už delší dobu pocit, že bych tomuhle místu chtěla dát nový život. Proto jsem se rozhodla spojit se s dalšími designéry. S lidmi z Nalejto a Vobouch se známe a navíc jsme věděli, že společně zvládneme rekonstrukci svépomocí,“ popsala Retailku Lucie Michalcová z Mumray. Rekonstrukce prostoru probíhala tři měsíce.

Celý prodejní koncept je rozdělený do dvou částí. Vstupní místnost je věnovaná prodejně užitých produktů značek Nalejto a Vobouch z porcelánu, skla a betonu. Druhou, zadní místnost věnovali provozovatelé značce Mumray, kde mohou zákazníci sledovat i výrobní proces, jelikož se zde nachází její dílna, kde se vyrábí dámské i pánské tašky, kabelky a batohy.

Nalejto se zaměřuje na produkty z porcelánu. V obchodě jsou dostupné například čajové sety, jídelní soupravy, vázy, i šperky, hračky nebo svítidla. Některé produkty této značky vybočují ze standardů užitého designu a přibližují se spíš volnému umění nebo experimentu.

Vobouch se zabývá především kombinací materiálů, v kolekci studia je zastoupen porcelán, beton, kov i kůže a sklo. Stejně jako Nalejto se tvorba mísí s volným uměním. Od studia Vobouch pochází i autorské vybavení prodejny. „Každý kus nábytku, osvětlení, produkty i ta poslední lišta na podlaze je naše autorská práce, náš design,“ popisuje Michalcová.

Batoh Mumray

Batoh Mumray

Batoh Mumray

Batoh Mumray

Batoh Mumray

Batoh Mumray

Nádobí Nalejto

Nádobí Nalejto

Porcelán Nalejto

Porcelán Nalejto

Tvorba studia Vobouch

Tvorba studia Vobouch

Showtheroom obchod

Showtheroom obchod

Showtheroom obchod

Showtheroom obchod

Tvorba studia Vobouch

Tvorba studia Vobouch

Vázy od Nalejto

Vázy od Nalejto