Pražský Yventech pohltí brněnskou Rental Pro

Yventech se letos podílel i na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Foto: Libor Sváček

Yventech se letos podílel i na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Foto: Libor Sváček

Skupina Visual Communication k 1. lednu 2020 spojí své agentury Yventech a Rental Pro. Výsledkem fúze bude, že brněnská Rental Pro jako samostatná firma zanikne a veškeré její obchodní aktivity coby nástupnická společnost převezme pražský Yventech. Ten pronajímá audiovizuální technologie, zejména tlumočnickou techniku a technologii pro venkovní eventy. Doménou Rental Pro jsou technologie pro koncerty a touring, jež umožňují realizaci velkých eventů v podobě festivalů, koncertů, gala a show.

„Krok umožní našim klientům rozšíření služeb o kvalitní zvukové a světelné vybavení,“ uvádí ke spojení Monika Fenyková, generální ředitelka Yventechu. Agentura kromě poskytování audivizuálních technologií pro akce současně tvoří obsah eventů.

Spojující se společnosti jsou přibližně stejně výkonné, rozdíl je v ziskovosti. Rental Pro v loňském roce 2018 utržil přes 41 milionů Kč a vykázal ztrátu 3 miliony. Yventech utržil 44 milionů a vydělal 2 miliony. Obě fúzující firmy patří skupině Visual Communication, jejíž součástí jsou i jednotky AV Media a AV Media Events.