“Zabíjet značky je dobré,” pravil v pátek na Marketing Festivalu Mark Ritson mimo jiné. Než bude možné jeho přednášku zakoupit na webu akce, doporučujeme jeho vystoupení z března a z října 2018 či z léta 2017 – v něčem stejná, v něčem podrobnější – i jeho starší pohled na sociální sítě.

Přechodová síť ČT pro DVB-T2 je hotová

Česká televize s předstihem spustila všechny vysílače pro druhou generaci digitálního vysílání ve standardu DVB-T2. Takzvaná Přechodová síť 11 od května pokrývá 99,6 % území Česka a umožňuje přijímat kompletní programovou nabídku ČT ve vysokém rozlišení obrazu (HD). Přechod na nový vysílací standard zahájila ČT ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi letos 29. března. Na nový standard vysílání se celé Česko musí kompletně přesunout do konce června 2020.

“Výstavba sítě trvala zhruba půl roku a poslední vysílače byly spuštěny v první polovině května,” uvedly Radiokomunikace. “Některé vysílače se navíc podařilo zprovoznit dřív, než bylo plánováno,” podotkl Pavel Hanuš, vedoucí úseku strategie a rozvojových projektů ČT. Posledními přidanými vysílači v přechodové síti ČT jsou Trutnov – Černá hora, Chomutov – Jedlák, Mařský vrch u Vimperka a Tlustá hora ve Zlínském kraji. Dohromady síť tvoří 26 základních vysílačů.

Pro naladění přechodové sítě ČT stačí v případě individuální antény zvolit automatické ladění na televizoru. Podmínkou je mít televizor či set-top box schopné přijímat DVB-T2, ověřených je na trhu přes 1.600. Společné televizní antény (STA) mohou vyžadovat úpravu od servisu.