Začali 1. března 2004, teď si Reportéři ČT připomněli 15 let své existence. Hodně sil do dalších let!

Přečtimě.cz slibuje naučit základy cizího jazyka do čtvrt roku

Nová aplikace Přečtimě.cz slibuje svým uživatelům, že za pouhé tři měsíce získají základní schopnost dorozumění se. Na výběr je z angličtiny, němčiny a španělštiny a každá lekce má zabrat pouze 15 minut denně. Kromě výuky nabízí aplikace konverzaci s rodilým mluvčím. Aplikaci provozuje firma Databenders zakladatele apky Jana Hovada.

Výuka každého z jazyků se v aplikaci skládá z 85 animovaných lekcí gramatiky a slovní zásoby a interaktivních cvičení, v nichž si je uživatelé postupně osvojí. K dispozici je též slovník namluvený v různých přízvucích, uživatelé si tak mohou vybrat, zda je učením provede teenager či senior a odkud bude pocházet. Po zvolení jazyka stačí každý den splnit jednu lekci, po splnění všech by si měl získat úroveň jazyka B1/B2. Na konci každé části si pak uživatel vybere rodilého mluvčího, s nímž si vyzkouší krátký videorozhovor. 

Aplikace využívá umělou inteligenci, která zajišťuje používaná slova v různých přízvucích

Aplikace využívá umělou inteligenci, která zajišťuje používaná slova v různých přízvucích

Veškerý postup si uživatelé ukládají pod svůj profil a mezi jazyky mohou kdykoli libovolně přepínat. Prvních pět lekcí je zdarma, další jsou už placené. Aplikace je zatím k dispozici pouze pro platformu Android.