V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Přečtimě.cz slibuje naučit základy cizího jazyka do čtvrt roku

Nová aplikace Přečtimě.cz slibuje svým uživatelům, že za pouhé tři měsíce získají základní schopnost dorozumění se. Na výběr je z angličtiny, němčiny a španělštiny a každá lekce má zabrat pouze 15 minut denně. Kromě výuky nabízí aplikace konverzaci s rodilým mluvčím. Aplikaci provozuje firma Databenders zakladatele apky Jana Hovada.

Výuka každého z jazyků se v aplikaci skládá z 85 animovaných lekcí gramatiky a slovní zásoby a interaktivních cvičení, v nichž si je uživatelé postupně osvojí. K dispozici je též slovník namluvený v různých přízvucích, uživatelé si tak mohou vybrat, zda je učením provede teenager či senior a odkud bude pocházet. Po zvolení jazyka stačí každý den splnit jednu lekci, po splnění všech by si měl získat úroveň jazyka B1/B2. Na konci každé části si pak uživatel vybere rodilého mluvčího, s nímž si vyzkouší krátký videorozhovor. 

Aplikace využívá umělou inteligenci, která zajišťuje používaná slova v různých přízvucích

Aplikace využívá umělou inteligenci, která zajišťuje používaná slova v různých přízvucích

Veškerý postup si uživatelé ukládají pod svůj profil a mezi jazyky mohou kdykoli libovolně přepínat. Prvních pět lekcí je zdarma, další jsou už placené. Aplikace je zatím k dispozici pouze pro platformu Android.