Jak koronavirus dopadá na média, marketing a maloobchod v Česku? Čtěte ve speciální příloze.

Předávání cen TýTý sledovalo 1,2 milionu lidí, víc než americké filmy na Nově a Primě

Letošní slavnostní ceremoniál předávání cen Týdeníku Televize, uváděný herečkami Jitkou Čvančarovou a Terezou Kostkovou, vidělo v sobotu večer na prvním programu 1,22 milionu lidí starších patnácti let, tedy 30,6 % diváků, kteří měli v tu dobu zapnutý televizor.

Co do počtu diváků tak ČT1 předčila největší komerční konkurentky Novu a Primu, které uvedly americké snímky Alvin a Chipmunkové 2 (0,85 milionu díváků při podílu na sledovanosti 21,5 %), respektive Smrtonosná past 2 (0,51 milionu diváků při podílu 13,7 %).

Zájem o vyhlášení výsledků letité televizní ankety meziročně neklesl - loňské TýTý vidělo v sobotu 2. dubna 2011 na prvním programu České televize 1,20 milionu lidí, při podílu na sledovanost 32,6 %.

V letošní anketě přišlo přes internet či mobilní telefon 693 tisíc hlasů.

Hlavní sobotní pořad tematických stanic Nova Cinema (Příběh Tarzana - pána opic, 0,18 milionu diváků, podíl 4,8 %), Prima Cool (Těžce zamilován, 0,15 milionu diváků, podíl 3,8 %) a Prima Love (Chůva k pohledání, 0,15 milionu, podíl 4,0 %) lákal víc, než další z dílů historické ságy Borgia na plnoformátové TV Barrandov (0,14 milionu, podíl 3,4 %).

TÝTÝ 2011
Přehled nejpopulárnějších osobností televizní obrazovky oceněných v anketě Týdeníku Televize
Absolutní vítěz: Partička (Prima)
Pořad roku: Partička (Prima)
Seriál roku: Vyprávěj (ČT)
Herečka: Hana Maciuchová
Herec: Rudolf Hrušínský
Zpěvačka: Lucie Bílá
Zpěvák: Michal David
Osobnost zpravodajství: Lucie Borhyová (Nova)
Osobnost publicistiky: Václav Moravec (ČT)
Osobnost zábavy: Ondřej Sokol (Prima)
Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (ČT)
Objev roku: Tomáš Klus
Laureát televizní Dvorany slávy: Radoslav Brzobohatý

Anketa TýTý měla po listopadu 1989 nahradit obdobnou Televizní rolničku. I ta se tehdy udělovala televizním umělcům, ale pod dohledem ÚV KSČ. Moderátorem TýTý se na dlouhá léta stal Marek Eben, což připomněl sestřih v úvodu letošního sobotního večera.