Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

Předsedou Rady Českého rozhlasu Tomáš Ratiborský. Chce radu veselou a nekomplikující

Neúplná Rada Českého rozhlasu si na dnešní schůzi zvolila nové vedení. Předsedou kontrolního orgánu veřejnoprávního rádia se stal Tomáš Ratiborský, ze sedmi přítomných pro něj hlasovalo šest. Místopředsedy pak byli zvoleni Bohuš Zoubek a Michal Stehlík.

Tomáš Ratiborský. Foto: Český rozhlas

Tomáš Ratiborský. Foto: Český rozhlas

Ratiborský, někdejší veterinární technik a zootechnik, byl po revoluci poslancem za Občanské fórum, v letech 1997 až 2001 vlastnil a řídil soukromé rádio Most, v posledních letech uvádí, že se živí reklamní činností a poradenstvím.

Rozhlasovým radním je od března 2008, od dubna 2010 pak místopředsedou, v posledních měsících radu přechodně vedl poté, co skončil mandát jeho předchůdkyni Daně Jaklové.

Nový místopředseda Michal Stehlík je děkanem Filozofické fakulty, radním pak od června 2011. Dnes též vystřídal Ratiborského ve funkci tiskového mluvčího rady.

Bohuš Zoubek je poradcem ředitele brněnské filharmonie. V radě zasedá od února 2002, tedy už v druhém funkčním období. Dnes obhájil funkci místopředsedy, kterou má od května 2011.

„Doufám, že budeme taková veselá rada a nebudeme se snažit věci dramatizovat a komplikovat. Je třeba po dlouhé době stagnací rozhlas posouvat, kam pan generální ředitel chce. Jeho myšlenky jdou správným směrem,“ vyhlásil po volbě čerstvý předseda Ratiborský.

„Kde jsem působil, tam jsem se snažil být veselý. Doufám, že se mi to bude dařit i zde,“ podotkl též.

Rada má momentálně sedm členů, má jich ale podle zákona být devět. Dva nové nyní vybírají poslanci, zatím stihli jen zúžit seznam kandidátů. Výběr přitom opět kritizují tvůrčí svazy ARAS a FITES a mediální odboráři.