Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Předsedou SPIR byl znovu zvolen Hanák z Mafry

Michal Hanák

Michal Hanák

Výkonná rada Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), zvolená na květnové valné hromadě, opět potvrdila Michala Hanáka z mediálního domu Mafra na postu předsedy. Místopředsedy se stali Martin Šebesta z mediální agentury OMD Czech a Michal Feix za Seznam.cz.

„V novém funkčním období se chce předsednictvo soustředit na intenzivnější komunikaci se všemi členy sdružení, protože s přibývající agendou, nejen v oblasti public affairs, je třeba hledat širokou shodu. Bude také pokračovat v tradičních projektech, jako je měření NetMonitor, který musí líp reflektovat proměnu online trhu a hlavně chystané změny legislativy,“ uvedlo sdružení.

„SPIR původně vznikl z potřeby kultivovat rychle se rozvíjející digitální prostředí a podílel se na definování jeho standardů. I po téměř dvaceti letech se trh stále dynamicky vyvíjí a role SPIR se v tomto směru nemění,“ prohlásil staronový předseda Hanák.

Valná hromada SPIR se sešla na konci května, aby schválila činnost sdružení za uplynulý rok a stanovila si oblasti, kterým se v dalším období bude věnovat. Do výkonné rady bylo zvoleno 13 z původních 15 členů, dvěma novými jsou Jan Bambas z Universal McCann a Štěpán Burda z Economie.