Předsedou SPIR byl znovu zvolen Hanák z Mafry

Michal Hanák

Michal Hanák

Výkonná rada Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), zvolená na květnové valné hromadě, opět potvrdila Michala Hanáka z mediálního domu Mafra na postu předsedy. Místopředsedy se stali Martin Šebesta z mediální agentury OMD Czech a Michal Feix za Seznam.cz.

„V novém funkčním období se chce předsednictvo soustředit na intenzivnější komunikaci se všemi členy sdružení, protože s přibývající agendou, nejen v oblasti public affairs, je třeba hledat širokou shodu. Bude také pokračovat v tradičních projektech, jako je měření NetMonitor, který musí líp reflektovat proměnu online trhu a hlavně chystané změny legislativy,“ uvedlo sdružení.

„SPIR původně vznikl z potřeby kultivovat rychle se rozvíjející digitální prostředí a podílel se na definování jeho standardů. I po téměř dvaceti letech se trh stále dynamicky vyvíjí a role SPIR se v tomto směru nemění,“ prohlásil staronový předseda Hanák.

Valná hromada SPIR se sešla na konci května, aby schválila činnost sdružení za uplynulý rok a stanovila si oblasti, kterým se v dalším období bude věnovat. Do výkonné rady bylo zvoleno 13 z původních 15 členů, dvěma novými jsou Jan Bambas z Universal McCann a Štěpán Burda z Economie.