V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Předvolební debaty Českého rozhlasu poběží od 28. srpna do 9. října

  • ČTK
  • 26. 07. 2012 07:56

Srovnání jednotlivých krajů, průzkumy veřejného mínění i předvolební diskuze nabídne v rámci programu k podzimním volbám Český rozhlas. První pořady k volebnímu speciálu začne vysílat 28. srpna. Na středeční schůzi Rady Českého rozhlasu to řekl ředitel Centra zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř.

„Chceme informovat o důležitosti krajských voleb i důležitosti Senátu, co udělal a neudělal, a porovnat jednotlivé kraje v důležitých otázkách jako je školství, zdravotnictví, využívání evropských dotací a dalších podobných témat,“ řekl Pancíř. Dodal, že volební speciál vznikne ve spolupráci s regionálními studii a zpravodajským portálem rozhlasu.

Součástí volebního programu budou předvolební diskuse moderované Martinem Veselovským a seriál 13 debat, který odstartuje 28. srpna ve Zlíně. Mezi pozvanými hosty seriálu, jehož poslední díl se bude vysílat 9. října, budou představitelé nejsilnějších stran v daném kraji.

Český rozhlas též poskytl veřejnosti pravidla předvolebního vysílání. „Nemáme co tajit, není to nic proti ničemu, zveřejnit je můžeme,“ přislíbil po dotazu radního Petra Šafaříka na včerejší schůzi generální ředitel rozhlasu Peter Duhan.

Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se uskuteční 12. a 13. října. Volební modely bude pro rozhlas připravovat agentura Factum Invenio, která zakázku vyhrála ve veřejném tendru. Bleskové výzkumy veřejného mínění má dodávat agentura Median.

Česká televize představí své vysílání k volbám do krajských zastupitelstev v úterý 7. srpna. Zúčastní se jí generální ředitel Petr Dvořák, ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal, vedoucí výzkumu programu a auditoria ČT Renata Týmová a moderátoři Marcela Augustová a Václav Moravec.