Premium Design Group vstupuje do prodejce designového vybavení Konsepti

David Řezníček

David Řezníček, zakladatel a spolumajitel Konsepti

Investiční skupina na poli bytového designu pro náročnou klientelu Premium Design Group akcionářů Jaroslava Havla, Jana Fidlera a Petra Němce (Sebre, Hinton) finančně vstoupila do české firmy Konsepti. Ta se zabývá dovozem a prodejem designového interiérového vybavení. Zastupuje přes 40 značek, mezi nimi jsou Vitra, Moroso, Amat, Kartell , B&B Italia, Cassina, MDF, Cappellini, Knoll, Boffi, Magis, Flos, Kettal, Tribu či Porro. Provozuje spolek Komplot pro kontakt s klíčovými architekty a designéry i jejich projekty, sídlí v holešovickém Holportu, provozuje showroomy Konsepti, Kartell Flag Store a D1One v Praze a Bratislavě a e-shop D1One.cz.

Konsepti založili v roce 1995 David a Lucie Řezníčkovi. Řezníček zůstává polovičním vlastníkem Konsepti prostřednictvím společnosti Reforma, Premium Design Group získala polovinu skrz svou dceřinku PDG Concepts. „Spojením získáváme silného partnera jak na poli privátních projektů, tak v oblasti B2B, kde se vracíme v posledních letech k významnému růstu. Spolupráce navíc přichází v době, kdy je potřeba řešit operativní změny a implementovat nové procesy uvnitř firmy. Podpora a know-how zkušeného partnera bude v rámci celé skupiny oživením,“ komentuje Řezníček.

Cílem Premium Design Group je konsolidovat československý trh s prémiovým interiérovým i exteriérovým vybavením a do tří až pěti let být v Česku i na Slovensku lídrem segmentu. „Naší ambicí je rovněž působit v dalších zemích střední a východní Evropy a prosadit se s jednou až dvěma firmami v globálním měřítku,“ připomíná ředitel Premium Design Group Jakub Křížek, obchodní a marketingovou ředitelkou skupiny je Michaela Štědrová.